Powstaje serial w świecie Fallouta - od twórców Westworld

Dla Amazona.

Bethesda poinformowała o nawiązaniu współpracy z Amazonem, któremu udzieliła licencji na stworzenie serialu w świecie serii Fallout. W projekt zaangażowani są twórcy popularnego „Westworld” - Lisa Joy i Jonathan Nolan.

Szczegóły na temat ekranizacji nie są znane. Wiadomo jedynie, że za powstanie adaptacji słynnego cyklu gier RPG odpowiedzialne jest Kilter Films, czyli twórcy wspomnianej produkcji o androidach od HBO.

- Fallout jest jedną z najwspanialszych serii wszech czasów. Każdy rozdział tej niesamowitej historii kosztował nas niezliczoną liczbę godzin, które moglibyśmy spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Jesteśmy więc niezwykle podekscytowani współpracą z Toddem Howardem i resztą świetnych osób z Bethesdy w celu ożywienia tego ogromnego, burzliwego, mrocznego i zarazem zabawnego uniwersum wraz z Amazon Studios - oznajmili Joy i Nolan.

Producentami wykonawczymi z Kilter Films są Lisa Joy i Jonathan Nolan, a projekt ze strony Bethesdy nadzorować będą Todd Howard i James Altman. Data premiery i szczegóły o obsadzie nie są znane. W związku z faktem, że serial powstaje dla Amazonu, projekt trafi najprawdopodobniej na platformę streamingową Amazon Prime.

Fallout osadzony jest w Stanach Zjednoczonych zniszczonych w wyniku wojny nuklearnej. Seria doczekała się kilku dużych odsłon, a najnowszą jest nastawione na rozgrywkę wieloosobową Fallout 76.

Źródło: Bethesda

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami