The Last of Us 2 - Abby: ostrza, szybkie zabójstwa

Ucieczka od klikacza.

Jedną z najbardziej znaczących różnic między Ellie a Abby w The Last of Us 2 jest fakt, że ta druga bohaterka umie wytwarzać ostrza. Na tej stronie dowiesz się, do czego one służą.

Ostrza mają dwa zastosowania. Pierwszym jest możliwość szybszego zabójstwa pochwyconego przeciwnika. Aby je wykonać, po chwyceniu naciskamy trójkąt zamiast kwadratu (1).

os1

Abby poświęci jedno ostrze, by natychmiast wyeliminować oponenta. To działanie jest ciche i nie zwraca uwagi reszty przeciwników - jeśli chodzi o dźwięk.

Drugim zastosowaniem ostrzy jest możliwość wyswobodzenia się z chwytu klikacza. Bliskie spotkanie z tym przeciwnikiem jest dla Ellie śmiertelne, ale Abby może wbić ostrze w zainfekowanego, o ile ma je w ekwipunku.

Aby się wyswobodzić, również używamy trójkąta. Podpowiedź pojawi się na ekranie w stosownym momencie. To działanie również powoduje utratę jednego ostrza

Jak odblokować i wytworzyć ostrza dla Abby

Ostrza nie są dla Abby dostępne od początku. Musisz je odblokować na ekranie ulepszeń postaci. Przejdź do sekcji Tajne operacje i wykup zdolność Twórz ostrza.

Jeżeli nie masz sekcji Tajne operacje, zobacz, jak ją zdobyć, na naszej stronie o podręcznikach szkoleniowych.

Ostrza wytwarzamy tak jak inne przedmioty, na ekranie craftingu. Do stworzenia dwóch sztuk potrzebujesz dwóch składników - wiązania i ostrza.

os2

Możesz też wykupić umiejętność, która pozwoli ci tworzyć trzy ostrza - znajdziesz ją standardowo w menu rozwoju postaci.

Następnie: The Last of Us 2 - czy jako Abby muszę atakować i walczyć z Ellie

Spis treści: The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Last of Us 2 - Abby: jak zdobyć miotacz ognia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami