Dirt 5 - premiera 9 października. Twórcy opowiadają o fabule i karierze

Kolejna odsłona uznanej serii.

Codemasters ujawniło dokładną datę premiery Dirt 5, czyli kolejnej odsłony serii wyścigowej. Gra ukaże się 9 października na PC, PS4 i Xbox One, a w późniejszym terminie trafi także na PS5 i Xbox Series X.

Firma opublikowała też materiał poświęcony fabularyzowanemu trybowi kariery. Gracze wcielą się w ulubieńca fanów motoryzacji Alexa (głosu postaci użyczy Troy Baker), który podczas przygody będzie rywalizował z odwiecznym przeciwnikiem Bruno (w tej roli Nolan North).

Kampania złoży się z pięciu rozdziałów, w których otrzymamy możliwość podążenia kilkoma różnymi ścieżkami poprzez wybór odmiennych zawodów. Wygrywając kolejne zmagania, zdobędziemy znaczki, pozwalające odblokować główny wyścig w danej części historii. Do tego jednorazowe wyzwania, w których zmierzymy się jeden na jednego z rywalem.

W trakcie rozgrywki pojeździmy na torach w różnych częściach świata, w tym Stanach Zjednoczonych i Chinach. Twórcy obiecują, że tryb kariery można przejść w lokalnej kooperacji, na podzielonym ekranie.

dirt_5_fabula
Pojawią się różnorodne auta

W udostępnionym filmie tryb kariery przybliżają producent dialogów Olly Johnson oraz wspomniani aktorzy Baker i North, opowiadając o sposobie narracji, poszczególnych bohaterach i procesie nagrywania kwestii.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami