Mafia 2 - skradanie, ciche zabójstwa

Unikanie wykrycia.

Skradanie bywa przydatne w grze Mafia 2, choć nie używamy tego trybu poruszania się zbyt często. Zazwyczaj musimy się skradać w określonych misjach fabularnych - a podczas zwykłego zwiedzania miasta skradanie się nie przydaje.

W każdym razie, tryb skradania możemy aktywować w dowolnym momencie. Wystarczy wcisnąć klawisz C na komputerze lub lewy analog na padzie. Nasza postać pochyli się wtedy.

Gdy zbliżymy się do przeciwnika w takiej pozycji, na dole - w lewym rogu - zobaczymy znacznik cichego zabójstwa (1). To oznacza, że możemy już wcisnąć przycisk myszy lub prawy trigger (czyli przyciski strzału z broni lub uderzania pięścią), by wyeliminować wroga bezgłośnie.

pocichu1

Gdy się skradasz, strażnicy czy wrogowie mogą cię zauważyć, ale nie od razu. Masz czas, by się schować. Gdy ktoś cię zauważy, zobaczysz zapełniający się niebieski pasek (2), taki jak ten związany z policją. Musisz się schować, zanim wskaźnik się zapełni.

pocichu2

Oczywiście podczas eksploracji miasta też można się skradać. Możesz to wykorzystać do cichego wyeliminowania stróża prawa, który znajduje się przy samochodzie, który chcesz ukraść - to jeden z przykładów.

Następnie: Mafia 2 - jak się leczyć, regeneracja

Spis treści: Mafia 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mafia 2 - walka wręcz, jak wygrywać pojedynki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami