Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake gry Mafia 1 potwierdzony - pierwsze screeny, premiera i szczegóły

Sklep Microsoftu ujawnia także Mafia 2: Definitive Edition.

W ofercie sklepu Microsoftu pojawiła się Mafia: Definitive Edition, czyli odnowiona wersja pierwszej odsłony słynnego cyklu. Informacja na karcie katalogowej wskazuje, że gra ukaże się 28 sierpnia (aktualizacja: premiera Mafia 1 została przeniesiona na wrzesień).

Z ujawnionych szczegółów i screenów wynika, że produkcja to pełnoprawny remake. Twórcy „wiernie odtworzyli” pierwowzór w zupełnie nowej oprawie wizualnej, a także rozszerzyli fabułę i rozgrywkę. Nie zabraknie też utworów z oryginalnej ścieżki dźwiękowej.

Mafia: The City of Lost Heaven - pierwsza odsłona serii z 2002 roku - cieszy się dużym uznaniem graczy. W opinii wielu osób mechanizmy zabawy są jednak przestarzałe, więc być może remake dostosuje je do współczesnych standardów.

To jednak nie wszystko, ponieważ do oferty sklepu Microsoftu trafiło także Mafia 2: Definitive Edition. Gra - która według karty katalogowej ukaże się 19 maja - jest jednak tylko remasterem, co oznacza, że jedynie nieco odświeżono grafikę tytułu.

Dzisiaj opublikowano zwiastun Mafia Trilogy, ale nie ujawniono żadnych informacji, obiecując, że prezentacja projektu odbędzie się 19 maja. Niewykluczone, że w skład trylogii wejdą wspomniane produkcje oraz trzecia część cyklu. Każda pozycja powinna być jednak też sprzedawana osobno.

Aktualizacja: gra jest już dostępna. Możesz sprawdzić nasz obszerny poradnik do Mafia 1 Edycja Ostateczna - w opracowaniu znajduje się opis przejścia, wszystkie sekrety i wskazówki do rozgrywki.

Źródło: Sklep Microsoftu

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze