Analitycy o Cyberpunk 2077 - nawet 25 mln sprzedanych egzemplarzy w 2020 roku

Szacunki i wyliczenia.

Cyberpunk 2077 może sprzedać się w przedziale 20-25 mln egzemplarzy do końca 2020 roku - przekonuje Kacper Koproń z domu maklerskiego Trigon w komentarzu dla Puls Biznesu, powołując się na konsensus analityków giełdowych.

„Według moich szacunków gra Red Dead Redemption 2, z którą pod wieloma względami porównywany jest Cyberpunk 2077, od października 2018 r. sprzedała się w liczbie około 24 mln sztuk tylko na konsole” - komentuje Koproń w rozmowie z Pulsem Biznesu.

cp11
Liczba złożonych zamówień przedpremierowych jest znacznie wyższa niż w przypadku Wiedźmina 3

Warto podkreślić, że nie wszyscy analitycy są zgodni, co do tak wysokiej sprzedaży.

Nieco mniej optymistyczną wizję zaproponował w styczniu Michael Pachter, analityk branżowy z firmy Wedbush Securities. Szacuje bowiem ogólną sprzedaż Cyberpunk 2077 na ok. 15 milionów egzemplarzy, przy czym zaznacza, że liczba może wzrosnąć do 18 milionów.

Pod koniec 2019 roku Bloomberg umieścił CD Projekt Red na liście „50 firm, które warto obserwować”, przy okazji szacując też, że do klientów trafi 20 milionów kopii Cyberpunk 2077 do końca 2020 roku. Należy jednak pamiętać, że wyliczenia uwzględniały jeszcze wtedy premierę w kwietniu, a nie we wrześniu.

W listopadzie 2018 roku maklerzy z firmy Vestor DM zakładali sprzedaż na poziomie 19 mln egzemplarzy, przy czym był to okres daleko przed pokazem Cyberpunk 2077 z Keanu Reevesem, który mocno podbudował prestiż CD Projekt Red.

Notowany na warszawskim parkiecie CD Projekt jest obecnie jedną z najpopularniejszych spółek giełdowych. Cena akcji w ostatnich dniach osiągnęła maksima, a obecnie spółka wyceniana jest na niemal 35 miliardów złotych. Cyberpunk 2077 zadebiutuje 17 września.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami