Final Fantasy 7 Remake - najlepsze zestawy materii i łączenie

Jak parować materie, kombinacje.

Tutaj przedstawimy najlepsze zestawy materii do różnych stylów rozgrywki. Zanim jednak do tego przejdziemy, warto zwrócić uwagę na aspekt łączenia materii w pary.

Zauważyliście już bowiem na pewno, że niektóre sloty na materie są połączone (1). To oznacza, że dwie materie mogą ze sobą współdziałać w różny sposób, gdy włożymy je w te wolne miejsca.

pairingmaterira

Kluczowe jest tutaj czytanie opisów (2) materii. Na powyższym screenie widać na przykład opis Elemental Materia, który jasno wskazuje, że jeśli połączymy tę materię z materią jakiegoś żywiołu (Fire lub Ice czy Wind), to wtedy nasza broń będzie zadawać obrażenia od tego właśnie żywiołu. To niezwykle przydatne!

Najlepsze zestawy materii

Poniżej wymieniamy trzy różne zestawy materii dla postaci, które można stosować zależnie od tego, w jaki sposób wolisz walczyć w Final Fantasy VII Remake.

Build na wysokie obrażenia

Kombinacja materii: Elemental Materia + Fire Materia, Chakra Materia, First Strike Materia, Deadly Dodge Materia, ATB Boost Materia

To połączenie pozwoli osiągać spore obrażenia, choćby dzięki automatycznej regeneracji z Chakry i zwiększeniu paska ATB. Jak najszybciej będziesz mógł zacząć stosować ataki specjalne. Oczywiście Fire Materię można wymieniać na Ice lub Wind, zależnie od wroga.

Support build

Kombinacja materii: Synergy Materia + Poison Materia, Elemental Materia + Fire/Lightning/Ice/Wind Materia, Auto-Cure Materia, Item Master Materia

Ten specyficzny build pozwoli na aplikowanie trucizny po atakach, zarazem wzmacniając szansę na wykorzystanie słabych punktów wrogów. Auto-Cure zapewni leczenie w kluczowych momentach.

Najlepszy build na grindowanie

Kombinacja materii: (Materia, którą chcesz levelować) + AP Up Materia, Elemental Materia + Fire Materia, First Strike Materia, Poison Materia

To zestaw, jak możesz się domyślić, do szybkiego zwiększania poziomu dowolnej materii. Przy okazji możesz też szybciej zwięszyć liczbę AP broni. Zaczniesz od zatrucia wrogów, a potem będziesz wykańczał ich czarami i obrażeniami od żywiołów.

Następnie: Final Fantasy 7 Remake - najlepsza broń dla każdej postaci

Spis treści: Final Fantasy 7 Remake - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Final Fantasy 7 Remake - gdzie znaleźć wszystkie piosenki i soundtracki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami