Resident Evil 3 - zagadka: maszyna z zegarem, klejnoty: czerwony, zielony, niebieski

Do czego służy maszyna z zegarem, która znajduje się na stacji metra.

Poniżej znajduje się opis rozwiązania zagadki - w Resident Evil 3 - związanej z dziwną maszyną z zegarem, która stoi na stacji metra.

044
045

Z pewnością zwróciłeś uwagę, przemieszczając się po stacji metra (1), na maszynę z zegarem (2). Aby ją uruchomić i w pełni wykorzystać, potrzebujesz trzech klejnotów - czerwonego, zielonego i niebieskiego - które ukryte są w ozdobnych pudełkach w różnych częściach miasta.

Gdy zdobędziesz ozdobne pudełko, wejdź do ekwipunku i użyj opcji: Obejrzyj, aby przyjrzeć się przedmiotowi, a następnie otwórz futerał za pomocą odpowiedniego przycisku, gdy zbliżysz widok kamery na wieku. Wówczas klejnot pojawi się w ekwipunku.

Ozdobne pudełka, w których ukryte są klejnoty, znajdują się w:

046
  • cukierni (3) - przejdź do pomieszczenia gospodarczego; ozdobne pudełko, w którym znajduje się czerwony klejnot, leży obok kartonu.
047
  • supermarkecie (4) - ozdobne pudełko z niebieskim klejnotem leży na ladzie sklepowej. Aby otworzyć drzwi do sklepu, potrzebujesz nożyc do prętów, które przetną łańcuch.
048
  • sklepie z zabawkami (5) - ozdobne pudełko, w którym znajduje się zielony klejnot, leży na regale. Aby dostać się do sklepu, musisz posiadać wytrych, dzięki któremu otworzysz żółtą kłódkę na drzwiach.

Gdy zbierzesz wszystkie klejnoty lub choćby jeden, udaj się na stację metra (1), gdzie znajduje się urządzenie (2). Użyj drogocennych kamieni, a wypadnie cenny przedmiot:

  • granat, gdy wsadzisz do maszyny zielony klejnot,
  • kolba taktyczna (dodatek do strzelby), gdy umieścisz w urządzeniu niebieski klejnot,
  • torba na biodra, jeśli zamontujesz czerwony klejnot.

Aby użyć maszyny z zegarem nie musisz zdobywać wszystkich klejnotów. Możesz, za każdym razem gdy znajdziesz któryś z kamieni, pojedynczo korzystać z urządzenia.

Spis treści: Resident Evil 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil 3 - zagadka: linia metra, zaplanowanie trasy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami