World of Tanks - niszczyciele czołgów: jak grać

Snajperzy WoT, wady, zalety, sposób rozgrywki.

Niszczyciele czołgów to snajperzy w World of Tanks - maszyny zdolne niszczyć każdy rodzaj pojazdu, z olbrzymich dystansów, samemu pozostając w pełnym ukryciu. W niniejszym rozdziale przedstawiamy zalety i wady tego typu maszyn, a także sposób rozgrywki tymi trudnymi do opanowania czołgami.

Niszczyciele czołgów - wady i zalety

Bezapelacyjnie największą zaletą tych czołgów jest ich potężne działo (1). Pociski wystrzeliwane przez niszczyciele czołgów bez problemu przebijają każdy typ pancerza, nawet z dużych dystansów, nie mają też większych trudności z kadłubem ciężkich czołgów. Co więcej, pojedyncze pociski są w stanie zadawać olbrzymie obrażenia - część maszyn zostanie zniszczona pojedynczym strzałem, reszta utraci sporo punktów zdrowia.

097

Z uwagi na dystans, z jakiego prowadzony jest ogień, pojazdy te są w stanie świetnie się maskować w zaroślach i za wzniesieniami. Dodatkowo, mimo posiadania kiepskiego pancerza na bokach i tyle maszyny, ich front jest bardzo trudny do przebicia, co dodatkowo wpływa na ich skuteczność jako maszyny-snajperzy.

Niewątpliwie największą wadą niszczycieli czołgów - oprócz ich kiepskiego pancerza bocznego i tylnego - jest ich kiepska mobilność. Poruszają się i obracają bardzo wolno, co w połączeniu ze sposobem obrotu - w większości przypadków obrócić musi się cała maszyna, a nie wieża - sprawia, iż bardzo źle radzą sobie oni z mobilnymi maszynami i w starciach na bliskich dystansach.

Sposób rozgrywki

Decydując się na grę przy pomocy niszczyciela czołgów, warto pamiętać o kilku rzeczach, takich jak:

  • Skup się na swojej roli snajpera. Ustaw się w osłoniętym miejscu (w zaroślach bądź za niewielkim wzniesieniem), gdzie będziesz mieć dobrą widoczność na pole walki i czekaj na swoją ofiarę. Nie wychylaj się zza osłony - niech lekkie, średnie i ciężkie czołgi przemieszczają się po mapie i ściągają na siebie uwagę wroga.
  • Atakuj ciężej opancerzone cele. Twoi sojuszniczy bez problemu poradzą sobie z lekkimi i średnimi czołgami, a jeśli masz możliwość ataku na ciężką maszynę wroga, skup się właśnie na niej - bez problemów przebijesz jej pancerz, czego nie mogą powiedzieć sojuszniczy w lekkich i średnich czołgach.
  • Za wszelką cenę unikaj starć na bliskim dystansie i pojazdów mobilnych. Lekkie czołgi, które zdołają się do ciebie zbliżyć, to niemalże wyrok śmierci - bez pomocy sojuszników najpewniej nie będziesz sobie w stanie z nimi poradzić. Z tego powodu staraj się unikać bliskich spotkań.

Następnie: World of Tanks - artyleria: jak grać działem samobieżnym

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - ciężkie czołgi: jak grać

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami