Wolcen - walka z bossami: sztuczki i porady

Jak pokonać bossów i unikalnych wrogów.

Walka z bossami to w Wolcen, tak jak każdym innym przedstawicielu gatunku hack and slash, największe wyzwanie. Przeciwnicy ci dysponują olbrzymią siłą i potężnymi paskami zdrowia, przez co każde starcie z nimi jest wydarzeniem. W Wolcen potyczki z tymi przeciwnikami znacząco różnią się jednak od tych, które czekają na nas w, na przykład, Diablo 3 czy Path of Exile i przypominają trochę starcia z serii Dark Souls.

Bossowie - których poznasz po czerwonym pasku zdrowia u góry ekranu (1) - w Wolcen są bardzo często znacznie silniejsi od gracza. Część z ich ataków potrafi zabić postać jednym ciosem, a w najlepszym wypadku dotkliwie ranić. Nie każdy też chce budować postać na powolnego i wytrzymałego tanka. Jak więc radzić sobie z tymi przeciwnikami? Warto pamiętać o kilku rzeczach, mianowicie:

053
  • Ciągła obserwacja. Wrogowie ci normalnie wyprowadzają dość słabe ataki, w przypadku mocniejszych ciosów często są one odpowiednio markowane - boss może brać zamach, zaciągać się powietrzem by wykonać podmuch bądź na podłożu pojawić się może stosowne oznaczenie (2).
  • Szybkie reagowanie. Nawiązując do powyższego punktu, jeśli pod nogami pojawi się czerwony okrąg, należy czym prędzej z niego uciec, na przykład za pomocą uniku aktywowanego Spacją. Jeśli wróg bierze szeroki zamach, można po prostu odskoczyć za jego plecy.
  • Odpowiednia wytrzymałość postaci. Jak człowiek nie stawał by na głowie, prędzej czy później boss trafi swoim atakiem. Z tego też powodu warto zadbać o odpowiednią wytrzymałość postaci, inwestując przynajmniej 1/4 punktów atrybutów w Wytrzymałość i dobierając ekwipunek tak, by zwiększał zdrowie i odporność na żywioły.
  • Mobilność postaci. W każdej sytuacji warto zadbać o mobilność postaci, czy to poprzez zdolności do teleportacji - jak Eteryczny Skok - czy zwiększenie szybkości poruszania się postaci. Ułatwi to sprawne poruszanie się wokół przeciwnika i reagowanie na jego ataki.
  • Zachowanie umiaru.Warto dobierać przeciwnika do możliwości postaci. Jeśli posiadasz postać na 50 poziomie i brakuje ci jeszcze odpowiedniego ekwipunku, nie ma sensu wybierać się na ekspedycję na 70 poziom. Najlepiej stopniowo zwiększać poziom wyzwania.

Następnie: Wolcen - Nieskażeni: kim są i jak z nimi walczyć

Spis treści: Wolcen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wolcen - ekwipunek: jak korzystać

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami