Path of Exile - którą klasę postaci wybrać

Jaka klasa najlepsza.

Największym problemem każdej gry umożliwiającej stworzenie i rozwój postaci jest zawsze pierwszy krok - wybór jej klasy. W Path of Exile dostępnych jest łącznie 7 klas - Marauder, Ranger, Witch, Templar, Shadow, Duelist i Scion - a wybór klasy jest kluczowy, gdyż warunkował będzie jej dalszy rozwój. Szczegółowe omówienie klas postaci znajdziesz w rozdziale Klasy postaci: różnice, wady, zalety.

W odróżnieniu od, na przykład, Diablo 3, w Path of Exile wybór klasy nie warunkuje dostępu do konkretnych zdolności. Zamiast tego wpływa jednak na położenie na olbrzymim drzewku umiejętności pasywnych. Zdolności te służą do wzmocnienia postaci i odblokowania dodatkowych efektów, są więc, obok kamieni zdolności i ekwipunku, czymś, co ma największy wpływ na tworzenie postaci pod konkretną rolę. Więcej na temat drzewka umiejętności znajdziesz w rozdziale Drzewko talentów, zdolności pasywne.

Dzięki rozbudowanemu drzewku i możliwości wykorzystania wszystkich kamieni umiejętności przez dowolną klasę, każdą z klas postaci da się tak naprawdę zbudować pod konkretną rolę. Jednakże, każda z nich ma swoje predefiniowane predyspozycje, które sprawiają, że w danej roli sprawdza się po prostu lepiej od innych. Dla poszczególnych klas wygląda to w następujący sposób:

175

Na którą więc zdecydować się klasę? Warto zastanowić się, jaką rolę spełniać ma postać i pod tym kątem dobrać odpowiednią dla niej klasę. Każda z klas może co prawda spełnić się jako dowolny typ postaci, jednak największa skuteczność - która ważna jest przede wszystkim na bardzo wysokich poziomach - uzyska się tylko korzystając z konkretnych archetypów.

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - atrybuty, statystyki

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami