The Settlers - premiera i najważniejsze informacje

Powrót kultowej strategii: zmiany, nowości, gameplay.

Seria The Settlers powraca po wielu latach przerwy. Od czasu wydania ostatniej pełnoprawnej odsłony cyklu minęła dekada. Tegoroczna część skupia się na tradycyjnej rozgrywce dla jednego gracza.

Za prace nad strategią odpowiada to samo studio, które stworzyło wszystkie pozostałe gry z Settlersami, czyli Blue Byte. Twórcy mają więc doświadczenie - także w przywracaniu starszych marek po długiej przerwie, jak uczynili niedawno z Anno 1800.

The Settlers to wciąż strategia ekonomiczna. Formuła serii nie doczekała się rewolucji, choć nie obyło się bez zmian i interesujących nowości.

  • Premiera: 2020
  • Platforma: PC
  • Wersja językowa: brak danych
  • Producent: Blue Byte
  • Wydawca: Ubisoft
  • Wydawca PL: Ubisoft Polska

Data premiery, edycje

The Settlers zadebiutuje w 2020 roku na PC. Dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona.

Można już składać zamówienia przedpremierowe w cyfrowych sklepach Uplay i Epic Games Store. Zwykła wersja kosztuje 249 zł, ale dostępna jest też wersja Gold Edition za 359 zł.

Złota edycja oferuje dostęp do dodatkowych budynków i funkcji handlowych, a także dwie wyjątkowe budowle Gazebo Spokoju i Studnię Życzeń. Ponadto, do każdego pre-ordera dołączany jest też specjalna statua Pierwszych Osadników.

set3

Rozgrywka i zmiany

The Settlers nie powinno zaskoczyć fanów gatunku. To nadal dosyć tradycyjna strategia nastawiona przede wszystkim na rozwój osady i ekspansję terytorialną, choć wprowadzono różne zmiany.

Gameplay rozpoczynamy od skonstruowania jednego budynku, potem zajmujemy się zdobyciem podstawowych zasobów - drewna i kamienia oraz żywności - by konstruować kolejne rodzaje struktur. W ten sposób coraz bardziej rozwijamy wioskę.

W końcu możemy zacząć produkować jednostki militarne. Seria Settlers zawsze kładła nacisk na wykorzystanie wojska do ekspansji i nie inaczej sprawa wygląda tym razem.

Nowością są jednak bohaterowie. Mogą po prostu walczyć w bitwach, ale możemy też dzięki nim brać udział w rycerskich turniejach. Otwiera to drogę do zdobycia wielkiej chwały - tak dużej, że mieszkańcy wrogiej frakcji mogą zechcieć przyłączyć się do naszej nacji.

Zwyciężyć możemy przez zniszczenie wroga, osiągnięcie odpowiednio wysokiego poziomu chwały i wygranie za pośrednictwem religii i jej rozpowszechniania na kontynencie.

set2

Gra oferuje oczywiście możliwość rozgrywki multiplayer dla kilku graczy.

Fabuła, świat gry

Fabuła nie odgrywa szczególnie dużej roli w The Settlers. Przybywamy do nowego świata, zakładamy osadę i staramy się doprowadzić do tego, by nasza osada prosperowała jak najlepiej.

Natkniemy się na różne rodzaje terenu, które zdeterminują to, w jaki sposób będziemy planować rozwój miasteczka.

Gra powstaje na silniku Snowdrop Engine, co gwarantuje wysoką jakość oprawy graficznej. Szczególnie przy zbliżeniach kamery można dostrzec jednostki i budynki oddane z dużą dbałością o szczegóły.

set1

Nowy silnik pozwolił też deweloperom zaprojektować lepszą sztuczną inteligencję i naturalnie funkcjonujący system pogody i przyrody, wliczając w to zachowania dzikich zwierząt.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami