Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powrót serii Settlers ma tytuł i czwartą datę premiery

Może tym razem się uda.

Ubisoft ogłosił, że najnowsza odsłona serii The Settlers ukaże się 17 lutego przyszłego roku na PC. Na późniejszy okres planowane jest także wydanie gry na konsolach. Projekt otrzymał też oficjalny tytuł - The Settlers: New Allies.

Gracze od dłuższego czasu obserwujący próby wskrzeszenia słynnego cyklu zapewne przyjmą informacje z ostrożnością - to co najmniej czwarty termin debiutu. Prace nad nowym tytułem zapowiedziano już w 2018 roku, planowany na jesień następnego roku.

Terminu nie udało się dotrzymać, a grę przesunięto na 2020 rok. Nadeszło lato i produkcję ponownie opóźniono, tym razem bezterminowo. W styczniu obecnego roku ogłoszono kolejną datę premiery - 17 marca. Zamknięte testy beta przełożyły się jednak na sporo krytyki, więc założenia ponownie zmieniono.

Pozostaje mieć nadzieję, że luty będzie ostatnim terminem. Pomimo powrotu Ubisoftu na Steam wygląda na to, że The Settlers: New Allies będzie respektowało wcześniejsze umowy marketingowe, a więc ukaże się na PC wyłącznie przez Ubisoft Connect oraz Epic Games Store.

Za prace odpowiada oddział z Düsseldorfu, szykując trzy tryby rozgrywki: solowy, hardkorowy oraz skirmish. Ten pierwszy to kampania fabularna, w ramach której lud Elari zostaje zmuszony do ucieczki z ojczyzny i musi osiedlić się na nowych terenach, zmagając się z przeróżnymi przeciwnościami losu, w tym z bandytami i innymi kulturami.

Tryb hardcore wprowadza dodatkowe modyfikatory i warunki do starć ze sztuczną inteligencją, a skirmish to rywalizacja sieciowa, przeznaczona dla maksymalnie ośmiu zawodników w różnych formatach: z AI, w kooperacji, drużynach i tak dalej. W planach jest dwanaście map na premierę.

The Settlers: New Allies zmierza także na konsole PlayStation, Xbox, Nintendo Switch oraz streaming przez Amazon Luna. Więcej szczegółów poznamy 1 grudnia o godzinie 16:00, podczas specjalnej transmisji na żywo.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze