Horizon Zero Dawn z PS4 trafi na PC - twierdzi Jason Schreier

Nieoficjalne informacje znanego dziennikarza.

Horizon Zero Dawn w tym roku pojawi się na PC - wynika z nieoficjalnych informacji ujawnionych przez Jasona Schreiera z Kotaku.

Dziennikarz powołuje się na trzech anonimowych informatorów, którzy są zaznajomieni z planami Sony. Komputerowa wersja produkcji ukaże się najprawdopodobniej na Steamie i Epic Games Store, choć ponoć ostatecznych decyzji jeszcze nie podjęto.

Horizon Zero to gra autorstwa Guerilla Games - studia należącego do japońskiego producenta. Pozycja zadebiutowała w 2017 roku, tylko na PS4 i w opinii wielu osób jest jednym z najlepszych i najważniejszych tytułów na wyłączność konsoli.

Produkcję osadzono w dalekiej przyszłości, gdy świat cofnął się w rozwoju, a na Ziemi pojawiły się maszyny w formie dinozaurów. Gracze kierują poczynaniami dziewczyny o imieniu Aloy, a osią rozgrywki są potyczki ze wspomnianymi robotami.

Jeżeli doniesienia potwierdziłyby się, byłby to pierwszy przypadek, gdy duża produkcja od studia kontrolowanego przez Sony trafia na platformę inną niż urządzenia marki PlayStation. Co prawda, niedawno na PC pojawiły się tytuły od Quantic Dream, ale to zespół niezależny.

Należy mieć na uwadze, że rewelacje są nieoficjalne, więc nie muszą okazać się prawdziwe. Warto jednak zaznaczyć, że Schreier uchodzi za jednego z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w branży i wielokrotnie przedstawiał sprawdzone wieści.

Poza tym istnieją podstawy technologiczne, by Horizon Zero Dawn pojawiło się na PC. Produkcja bazuje na Decima Engine - autorskim silniku studia Guerilla Games, wykorzystanym też w Death Stranding. Ostatni zaś tytuł na komputerach ukaże się latem.

Źródło: Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (24)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (24)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami