Polski Superhot VR w tydzień zarobił ponad 2 miliony dolarów

Sukces nietypowej strzelanki.

Superhot VR to specjalna wersja polskiej strzelanki, dedykowana goglom wirtualnej rzeczywistości. Okazuje się, że ostatnie dni były dla gry udane.

Callum Underwood z łódzkiego zespołu odpowiedzialnego za projekt opublikował na Twitterze wpis, w którym poinformował, że w ciągu ostatniego tygodnia produkcja zarobiła 2 miliony dolarów (ponad 7,5 miliona złotych).

Deweloper podkreślił, że wydany w 2017 roku Superhot VR wygenerował wspomnianą kwotę na wszystkich platformach docelowych. Strzelanka obecnie dostępna jest jedynie na PC oraz konsolach PlayStation 4.

Nie jest jednak jasne, jak przychody gry przekładają się na liczbę sprzedanych egzemplarzy, ale sugerują, że tytuł cieszy dużym zainteresowaniem. Przyczyną popularności mogą być obniżki - na Steamie i w PS Store pozycja kosztuje odpowiednio 61,19 zł i 67 zł.

Zobacz: Superhot - Poradnik, Solucja

Innym powodem jest zapewne fakt, że coraz więcej osób decyduje się na zakup własnych gogli wirtualnej rzeczywistości. Po urządzenia tego typu zaczęto sięgać częściej po zapowiedzi Half-Life: Alyx - kontynuacji uznanej serii od Valve.

Superhot VR bazuje na oryginalnej wersji gry. Zasady zabawy są identyczne: czas płynie tylko wtedy, gdy bohater się porusza. Pozwala to w efektowny sposób unikać kul wroga. Do tego minimalistyczna oprawa graficzna, w której dominują biel i szarość z czerwonymi elementami.

Następnie: Fan pracuje nad remasterem STALKER: Cień Czarnobyla - zwiastun prezentuje odświeżoną grę

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami