Skip to main content

Nowości w PS Plus Essential na październik 2022: zobacz wszystkie gry

Trzy tytuły do pobrania.

Sony ujawniło listę gier, które w październiku 2022 roku bez dodatkowych opłat pobiorą abonenci PS Plus Essential (dostępne oczywiście także w droższych wersjach Extra i Premium).


Nowe gry w PS Plus Essential we wrześniu

Poniżej lista produkcji, które od 4 października pobiorą abonenci usługi:

  • Hot Wheels Unleashed (PS4, PS5)
  • Injustice 2 (PS4)
  • Superhot (PS4)

Hot Wheels Unleashed to zręczniościowa gra wyścigowa z kultowymi resorakami w roli głównej Podczas gry zdobywamy nowe pojazdy i modyfikujemy istniejące. Dodatkowym atutem zabawy jest możliwość tworzenia własnych zakręconych tras, pełnych pętli, dopalaczy, przeszkód i innych elementów. Gra posiada lokalny multiplayer split-screen dla dwóch graczy i rozgrywkę online dla maksymalnie 12 zawodników

Injustice 2 jest dziełem studia NetherRealm, czyli twórców serii Mortal Kombat. Deweloperzy ponownie biorą na warsztat znanych bohaterów i złoczyńców z uniwersum komiksów DC. Kilka lat po obaleniu reżimu Supermana, Batman i sprzymierzeni z nim bohaterowie próbują odbudować społeczeństwo. Niestety, ocaleni superzłoczyńcy również się jednoczą, aby samemu zapanować nad zniszczonym światem. Rozgrywka przyjmuje formę efektownej bijatyki.

Superhot to niezależna produkcja od polskiego studia. Podstawową mechaniką w grze jest fakt, że czas płynie tylko wtedy, kiedy gracz się porusza. Sprawia to, że konfrontacje z wrogami przypominają bardziej nie strzelankę, a grę logiczną, gdzie korzystając z ograniczonego arsenału musimy poradzić sobie z przeważającymi siłami wroga.


Gry, które 3 października znikną z PS Plus Essential

  • Need For Speed: Heat (PS4, PS5)
  • Granblue Fantasy: Versus (PS4, PS5)
  • Little Nightmares (PS5)

Essential to podstawowy abonament PS Plus. Koszt subskrypcji wynosi 240 zł za 12 miesięcy, 100 zł za 3 miesiące i 37 zł za miesiąc. Przypomnijmy, że dostępne są też droższe opcje usługi - Extra i Premium - z dodatkowymi bonusami.

Aktywna subskrypcja PS Plus Essential upoważnia nie tylko do pobierania co miesiąc kolejnych „darmowych” gier, ale umożliwia także korzystanie z trybów wieloosobowych na konsolach Sony, gwarantuje liczne zniżki w sklepie PlayStation Store i zapewnia dostęp do specjalnych treści, takich jak motywy, aplikacje czy nawet pakiety startowe w darmowych grach.

Zobacz także