Minecraft Earth - diamenty: jak znaleźć i zdobyć

Rzadki i cenny materiał do craftingu.

Diamenty to jeden z najprzydatniejszych, ale też bardzo rzadko występujących surowców w Minecraft Earth. Drogocenny materiał służy do wytwarzania wytrzymałych narzędzi, broni i specjalnych bloków. Takie przedmioty mają status Legendarny.

Gra nie tłumaczy, w jaki sposób można pozyskać diament, dlatego rozwiewamy wątpliwości. Po pierwsze - diamentu nie można wytworzyć samemu ani nie można go znaleźć w żadnym z elementów dotykowych, czyli skupisk bloków, które znajdujesz w trakcie podróży.

Jedynym sposobem na zdobycie diamentu jest branie udziału w Przygodach, oznaczonych na mapie jako dość spore konstrukcje, często z kościotrupami stojącymi na wzniesieniu:

Screenshot_20191214_110436_com.mojang.minecraftearth__1_

Gdy rozpoczniesz Przygodę, najpierw pozbądź się wszystkich przeciwników, a potem poszukaj bloków z niebieskimi śladami, czyli rud diamentu - to właśnie klocki, w których znajdziesz cenny kamień. Rudy wyglądają dokładnie tak samo, jak w klasycznym Minecrafcie:

Ruda_diamentu

Warto zajrzeć za każdy róg, bo diament może być początkowo schowany poza polem widzenia. Musisz jednak pamiętać, że gromadzenie diamentów nie należy do szybkich i łatwych zadań - to bardzo rzadko występujący surowiec.

Spis treści: Minecraft Earth - poradnik i najlepsze wskazówki

Następnie: Minecraft Earth - jak stworzyć broń: crafting miecza i łuku

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami