Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft Earth zostanie wyłączony w czerwcu

Gra w stylu Pokemon Go.
 • Serwery Minecraft Earth zostaną wyłączone 30 czerwca
 • Powodem jest pandemia koronawirusa
 • Przedstawiciele studia Mojang poinformowali, że 30 czerwca zostanie wyłączony Minecraft Earth - wykorzystująca technikę rzeczywistości rozszerzonej gra mobilna w stylu Pokemon Go.

  „[Produkcję - red.] zaprojektowano z myślą o swobodnym przemieszczaniu się i wspólnej zabawie, dwóch elementach, które są prawie niemożliwe w obecnej sytuacji na świecie” - tłumaczą deweloperzy, sugerując, że powodem decyzji jest pandemia koronawirusa i wynikające z niej ograniczenia.

  Gra ukazała się w grudniu 2019 roku. Tytuł przenosi filozofię zabawy z podstawowego Minecrafta do realnego świata. Gracze zbierają zasoby, z których tworzą konstrukcje, a wirtualne budowle mogą umieszczać na dowolnej płaskiej powierzchni, korzystając ze wspomnianej rzeczywistości rozszerzonej.

  Produkcja zostanie wyłączona w czerwcu, ale otrzymała dzisiaj ostatnią aktualizację. Autorzy między innymi usunęli mikropłatności, skrócili czas konstruowania przedmiotów i zaimplementowali przygotowaną, ale niewydaną jeszcze zawartość.

  Poinformowano też, że osoby z zapasem płatnych rubinów otrzymają żetony służące do nabycia skórek, tekstur i minigier w Minecraft Marketplace. Ponadto każdy, kto kiedykolwiek dokonał zakupu w grze mobilnej, dostanie darmową kopię podstawowego Minecrafta.

  To nie wszystko: gracze, którzy zalogują się w produkcji pomiędzy 5 stycznia a 30 czerwca, uzyskają dostęp do pakietu wirtualnych przedmiotów. Zaznaczono również, że 1 lipca z serwerów pozycji znikną dane użytkowników.

  O autorze

  Awatar Piotr Bicki

  Piotr Bicki

  News Editor

  Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

  Komentarze