Minecraft Earth - tryb zabawy, jak postawić dużą strukturę i do niej wejść

Tryb przypominający klasycznego Minecrafta.

Minecraft Earth to nie tylko zbieranie surowców i budowanie struktur, ale też zabawa. Od samego początku w grze jest dostępny wariant, który pozwala na swobodną kreatywność, bez żadnych zobowiązań i zapisywania stanu płytki konstrukcyjnej.

Najważniejsze w trybie zabawy jest to, że postawione w nim makiety mają rzeczywisty rozmiar, więc można je zwiedzać razem ze znajomymi. Poniżej wszystkie najważniejsze informacje.

Minecraft Earth - jak włączyć tryb zabawy z dużymi konstrukcjami

Aby aktywować tryb zabawy, musisz najpierw wybrać pożądaną płytkę konstrukcyjną, a potem wybrać na niej przycisk ze strzałką zwróconą w prawo, czyli „Play”.

Screenshot_20191213_141049_com.mojang.minecraftearth

Następnie należy postępować tak jak w przypadku trybu budowania - tylko w znacznie większej skali. Najpierw musisz pozwolić grze zeskanować najbliższe otoczenie, a gdy na ekranie pojawi się makieta, będziesz mógł wybrać miejsce jej położenia. Wystarczy kliknąć zielony przycisk „Umieść”.

Podobnie jak w trybie budowania, nie ma innego sposobu na poruszanie kamerą, jak przemieszczanie się w odpowiednie miejsce, jakby płytka faktycznie stała w rzeczywistym świecie. W przeciwieństwie do trybu budowania, płytką nie możesz obracać po postawieniu.

Edycja budowli odbywa się nieco inaczej niż w przypadku trybu konstrukcyjnego. Aby postawić blok lub moba, musisz go wybrać z ekwipunku, a potem kliknąć na odpowiednie miejsce na ekranie.

Natomiast by usunąć blok lub moba, musisz wybrać ikonę pięści (1) lub jakieś narzędzie z plecaka, a potem przytrzymać palec na danym przedmiocie. Kostka będzie się stopniowo rozbijać, aż zniknie, zamieniając się w malutki przedmiot, gotowy do zebrania i powrotu do ekwipunku.

Jest też ikona interakcji (2), czyli dłoń z wyciągniętym palcem. Wybierz ją, gdy chcesz np. otworzyć drzwi lub wykonać inną akcję, niezwiązaną z budowaniem, atakowaniem i niszczeniem.

Screenshot_20191218_131851_com.mojang.minecraftearth

Po wejściu do menu (3) możesz przenieść płytkę w inne miejsce (4) lub włączyć tryb precyzyjny (5) - celownik na środku ekranu, który będzie wyznaczał miejsce, które będziesz edytował po dotknięciu ekranu.

Screenshot_20191218_131739_com.mojang.minecraftearth
Screenshot_20191218_131855_com.mojang.minecraftearth

Tryb zabawy - kluczowe informacje

Najważniejszą cechą trybu zabawy jest to, że żadne zmiany poczynione na płytce konstrukcyjnej nie zostaną zapisane. Możesz więc do woli ustawiać i usuwać bloki czy moby, ale ich układ wróci do pierwotnego, gdy tylko opuścisz rozgrywkę lub wrócisz do menu.

Ze względu na to, że nawet najmniejsze płytki 8x8 klocków są bardzo duże w porównaniu do ich pomniejszonych wersji, oczywistym jest, że tryb zabawy przeznaczono do grania na zewnątrz, a nie w budynku.

6

Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, abyś postawił makietę w domu, ale musisz uważać podczas poruszania się po pokoju.

Rozmiar struktur w trybie zabawy ma jednak znaczenie, ponieważ służy również do „wchodzenia” w zbudowane konstrukcje. Możesz przykładowo otworzyć drzwi domku i wejść do środka, poruszając się w świecie rzeczywistym.

Tryb zabawy do złudzenia przypomina oryginalnego Minecrafta. Klocki zachowują się tak jak w pierwowzorze. Jeżeli znasz jakąś zależność pomiędzy przedmiotami, z dużym prawdopodobieństwem zadziała też w Earth.

Następnie: Minecraft Earth - tworzenie przedmiotów: konstruowanie i przetapianie, przepisy

Spis treści: Minecraft Earth - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Minecraft Earth - znajomi: wspólne granie, zapraszanie i przyjmowanie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami