Minecraft Earth - mapa i interfejs

Wszystkie elementy na ekranie.

Minecraft Earth nie ma skomplikowanego interfejsu, ale na pewno trzeba się do niego przyzwyczaić - szczególnie że żaden element nie jest nazwany, a ikony mogą początkowo wprowadzać w błąd.

Na tej stronie omawiamy wszystkie elementy widoczne na ekranie podczas zwiedzania mapy w Minecraft Earth, a także pasek menu u dołu, umożliwiający dostęp do zaawansowanych funkcji.

Oto zrzut ekranu z gry, a poniżej opis wszystkich ikon:

Screenshot_20191212_200725_com.mojang.minecraftearth

1. Elementy dotykowe - przedmioty i moby, które znajdują się w twoim zasięgu i możesz je zebrać. Jeżeli dany element znajduje się poza zasięgiem, jest podświetlony na czerwono, kiedy próbujesz go wybrać.

2. Twój profil - kliknięcie w portret przeniesie cię do ekranu profilu, w którym będziesz mógł zobaczyć postępy w aktualnym poziomie postaci oraz zmienić wygląd bohatera. Poziom wskazuje też liczba pod portretem, a postępy do kolejnego - żółta obwódka.

3. Kompas - wskazuje kierunek, w którym jesteś obrócony. W trybie domyślnym kamerą obracasz swobodnie, a jeżeli klikniesz na kompas, to kamera zawsze będzie się ustawiać w stronę, w którą patrzysz.

4. Ekwipunek - wybierz go, aby przejrzeć wszystkie posiadane przedmioty i moby. Zauważ, że na górze znajduje się opcja sortowania. Ekwipunek nie ma granic pojemności, ale przedmioty stackują (łączą) się w stosy zawierające maksymalnie 64 sztuki.

5. Płytki konstrukcyjne - tutaj możesz przejrzeć wszystkie swoje makiety, a także kupić nowe. Z tego miejsca zaczynasz budowę lub edycję światów, a także tryb zabawy, czyli ułożenie twojej konstrukcji w rzeczywistym świecie w realnej skali.

6. Konstruowanie i przetapianie - to miejsce, w którym stworzysz nowe przedmioty z receptur lub przetopisz surowce.

7. Opcje dodatkowe - wybierając tę ikonę, uzyskasz dostęp do wyzwań i ustawień aplikacji. Z tego miejsca możesz też dołączyć znajomego do zabawy lub zeskanować kod innej osoby, by połączyć się z jej grą.

8. Sklep - służy kupowaniu nowych płytek konstrukcyjnych oraz Rubinów.

9. Przygoda - duże konstrukcje na mapie, wysyłające ku niebu wysoki promień. Możesz tu zdobyć rzadkie surowce, ale przygotuj się też na walkę z wrogimi mobami.

Następnie: Minecraft Earth - znajomi: wspólne granie, zapraszanie i przyjmowanie

Spis treści: Minecraft Earth - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Minecraft Earth - Rubiny: jak zdobyć i co można za nie kupić

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: listopad 2021 - pełna oferta

Knockout City, Kingdom of Amalur: Re-Reckoning i inne.

Nowe gry w Amazon Prime za darmo - zobacz listę wszystkich gier

Rise of the Tomb Raider, Dragon Age: Inkwizycja i nie tylko.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami