Star Wars Jedi: Upadły Zakon - skoki, wspinanie, bieg po ścianach, belki, wąskie przejścia

Sposoby poruszania się po etapach.

Rozgrywka w Star Wars Jedi: Fallen Order w dużym stopniu opiera się na poruszaniu się po etapach wymagających akrobacyjnych umiejętności. Niemal na każdym kroku bohater musi wykazywać się zręcznością w pokonywaniu kolejnych przeszkód pokroju przepaści, pułapek czy wykorzystywania mocy na różnych obiektach.

Poniżej przedstawiamy listę najczęściej występujących czynności występujących przy pokonywaniu kolejnych lokacji.

e01

Skok (1) - jedna z podstawowych form ruchu przydatna między innymi przy przeskakiwaniu przepaści lub doskakiwaniu w wybrane miejsca. Początkowo Cal dysponuje jedynie pojedynczym skokiem, jednak w dalszej części gry otrzyma możliwość korzystania z podwójnego skoku. Ponadto w niektórych miejscach występują elementy otoczenia (np. pęd wiatraków, specjalne rośliny), umożliwiające skakanie na bardzo duże wysokości.

e02

Wspinanie (2) - umożliwia bohaterowi dostawanie się do wysoko położonych miejsc. Najczęściej odbywa się to na pionowych ścianach pokrytych roślinnością lub charakterystyczną kratką. Aby rozpocząć wspinaczkę trzeba wcisnąć odpowiedni klawisz, aby Cal złapał się powierzchni. Jest to szczególnie ważne we fragmentach zręcznościowych, np. przy przeskakiwaniu ze ściany na ścianę. Z czasem bohater otrzyma specjalną rękawicę, umożliwiającą szybszą wspinaczkę i wchodzenie na wcześniej niedostępne ściany.

e03

Bieg po ścianie (3) - bardzo często występujący elementy. Jeśli nie będziesz wiedział, gdzie kierować się dalej, to spróbuj zlokalizować charakterystyczne ściany - pojedyncze lub z charakterystycznym wzorem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że bohater może po nich przebiec. Pamiętaj, że po początkowym odcinku Cal zwolni i zacznie biec coraz niżej, aż w końcu odczepi się od ściany. Czasami przeszkody te występują pojedynczo, ale nie brakuje miejsc, gdzie bohater musi przebiec i przeskakiwać między serią ścian, aby dotrzeć do celu.

e04

Chodzenie po wąskich obiektach (4) - chodzi tu o różnego rodzaju belki, kładki, gałęzie czy rury. Ten rodzaj przeszkód również występuje stosunkowo często. Wystarczy wejść na dany przedmiot i po prostu poruszać się przed siebie. W większości przypadków Cal może również zawisnąć na danym elemencie i poruszać się dalej z wykorzystaniem rąk (np. aby przejść pod obiektem blokującym drogę).

e05

Wąskie przejścia (5) - zdarza się, że w lokacjach nie będziesz mógł odnaleźć dalszej drogi. Rozejrzyj się wtedy za szczelinami, które czasami są trudno dostrzegalne. Jeśli taką znajdziesz, to wystarczy się zbliżyć i poruszać cały czas do przodu, aby uporać się z przeszkodą.

Następnie: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - przeszkody, liny, ślizgi, korzystanie z mocy

Spis treści: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - holomapa, nawigacja, wskaźniki celu misji

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami