Fani Red Dead Redemption 2 przez rok szukali ogromnej, legendarnej ryby

Niczym potwór z Loch Ness.

Od debiutu Red Dead Redemption 2 na konsolach gracze szukali legendarnego suma kanałowego, który według oficjalnego poradnika znajdował się w produkcji studia Rockstar. Teraz, po premierze na PC, rybę znaleziono, ale zwierzę nie jest możliwe do złowienia.

Komputerowa wersja westernu pozwala przeszukiwać pliki gry, a także przeglądać wszystkie postacie i zwierzęcia. Tym właśnie sposobem znaleziono trójwymiarowy model ogromnego suma kanałowego. Wygląd ryby jest dość specyficzny.

sumhed
Źródło: Polygon, MrBossFTW

Suma nie da się jednak złowić ani zdobyć w żaden inny sposób, nawet poprzez wzięcie udziału we wszystkich zadaniach pobocznych związanych z legendarnymi rybami. Sytuacja jest o tyle dziwna, że zwierzę pojawia się w oficjalnym, zatwierdzonym przez twórców poradniku do gry.

„To wielkie stworzenie, które waży niemal 200 funtów [ok. 90 kg - red.]. Potrzebujesz bagiennego wabika, by go złapać” - głosi poradnik.

W Red Dead Redemption 2 pojawia się wzmianka o legendarnym stworzeniu. W jednym z zadań pobocznych, główny bohater może towarzyszyć pewnemu rybakowi, by zrobić zdjęcie, gdy ten złapie suma kanałowego. Nie wchodząc w szczegóły, by nie zdradzać fabuły, do schwytania nie dochodzi, a zwierzę ucieka.

ryba
Pozostaje łowienie mniejszych ryb - choć w grze są też inne legendarne okazy

Zobacz: Red Dead Redemption 2 - Poradnik, Solucja

Od momentu premiery gry internauci podejrzewali, że twórcy ukryli gdzieś zadanie, które jest naturalną kontynuacją przygody z rybakiem i okazją do złowienia stwora, czego dowodem miał być wpis w poradniku. Teraz okazuje się jednak, że deweloperzy zrezygnowali z suma kanałowego.

Źródło: Polygon

Następnie: Włamano się na konta pracowników EA na Twitterze - reakcja na bana dla gracza, który napluł na logo firmy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami