Death Stranding - lajki: jak zdobywać i dawać, poziom więzi, czy warto się o nie starać

Dlaczego warto lubić i być lubianym.

System lajków w Death Stranding jest aktywny cały czas. Co ciekawe, możesz je nie tylko otrzymywać, ale także dawać, choć tylko innym graczom, którzy postanowili pozostawić swoje rzeczy dla innych.

Lajki otrzymujemy przede wszystkim za:

  • wykonywanie misji głównych;
  • wykonywanie misji pobocznych;
  • pozostawianie za sobą różnych przedmiotów w świecie gry (zależne od innych graczy);
  • losowo w niektórych przerywnikach filmowych.

Lajki otrzymywane od innych graczy, jeśli pozostawisz za sobą drabinę, zaczep wspinaczkowy lub inne przedmioty, przynoszą w zasadzie tylko własną satysfakcję i lepszą ocenę w jednej z pięciu odnóg oceny kuriera, czyli Bridge Link (1).

027

Ocena kuriera jest wyświetlana zawsze po dostarczeniu przesyłki i zrealizowaniu zlecenia. Zwiększanie oceny przynosi wymierne efekty w postaci lepszych statystyk postaci, na przykład wytrzymałości, kondycji czy maksymalnego udźwigu postaci.

Lajki od zleceniodawców i poziom więzi

Najważniejszym rodzajem lajków są jednak te otrzymywane od zleceniodawców, po dostarczeniu przesyłki. Im ładunek w lepszym stanie i dostarczony w krótszym czasie, tym więcej otrzymanych lajków.

028

Dostarczając przesyłki, także te z dodatkowych zleceń, wpływamy na poziom więzi (2) ze zleceniodawcą. Warto dbać o ten współczynnik, wyrażony w maksymalnie pięciu gwiazdkach. Po osiągnięciu danego poziomu, zleceniodawcy często decydują się na dołączenie do sieci chiralnej kontynentu, co jest głównym celem całej gry.

Nagrodą (zwykle przy osiągnięciu każdej kolejnej gwiazdki w ocenie na końcu zlecenia) są także nowe przedmioty do użycia lub wytworzenia - czasami są to nowe bronie, innym razem ulepszone wersje starych przedmiotów, a czasami też rzeczy kosmetyczne, choćby do ozdobienia plecaka.

Realizacja dodatkowych zleceń jest więc warta nie tylko ze względu na lajki, ale właśnie potencjalne nagrody, dzięki którym będzie się nam znacznie łatwiej grało w dalszych fazach zabawy.

Po co i jak dawać lajki

Dawajnie lajków w Death Stranding można realizować tylko przy obiektach pozostawionych przez innych graczy w świecie gry. Aby wysłać lajki, należy znajdować się tuż obok danego przedmiotu, a następnie wcisnąć raz lub wielokrotnie dotykowy panel na padzie.

Liczba wysłanych lajków jest ograniczona, ale wzrasta, gdy nasza ocena Bridge Link zwiększa się. Wysłane lajki nie przynoszą nam w zasadzie żadnych korzyści, ale na pewno sprawią przyjemność graczowi, które je otrzyma. Pozostawiamy twojej ocenie fakt, czy warto je wysyłać innym.

Następnie: Death Stranding - wynurzeni: jak omijać, skradanie i wstrzymywanie oddechu

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - kondycja i krew: zużywanie i przywracanie, regeneracja

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami