Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Death Stranding - kondycja i krew: zużywanie i przywracanie, regeneracja

Zadbaj o kondycję i zdrowie Sama.

O ile walka w Death Stranding nie jest najważniejszym aspektem gry, tak związane z nią są dwa bardzo ważne aspekty: kondycja i krew. Wskaźnik tej drugiej nie będzie towarzyszył ci od samego początku zabawy, ale wątek poruszony zostanie dość szybko, bo już w zleceniu nr 14 głównego wątku fabularnego.


Regeneracja kondycji w Death Stranding

Paski symbolizujące aktualny stan kondycji przez większość czasu znajdują się tuż obok postaci głównego bohatera. Kondycja (1) to pasek niebieski, natomiast krew (2) to czerwony.

Pasek kondycji, w zależności od naszych działań i terenu, w którym się poruszamy, może się systematycznie skracać. Na zmniejszanie kondycji i jej maksymalnego poziomu wpływają:

  • ciągłe utrzymywanie sprintu
  • wstrzymywanie oddechu
  • potykanie się i upadki
  • próby utrzymywania równowagi oraz ciągłe trzymanie się za kombinezon (LT + RT)
  • przechodzenie przez rzeki, zwłaszcza o silnym nurcie
  • wspinaczka
  • walka (wyprowadzanie ciosów i obrona)

Tymczasowy poziom kondycji regeneruje się w momentach, gdy odpoczywamy, nie znajdujemy się w fazie walki i po prostu czekamy. Natomiast gdy zależy nam na szybkiej regeneracji, a także powrót do maksymalnego poziomu paska, przytrzymujemy krzyżak na padzie w lewo, po czym wybieramy napój energetyczny, wodę lub kryptobiota - przekąskę, którą regularnie znajdujemy w świecie gry. Warto je zbierać.


Krew i uzupełnianie, worki z krwią

Wątek krwi w przypadku głównego bohatera pojawia się po raz pierwszy dopiero po zrealizowaniu kilku głównych misji. Krew służy przede wszystkim do ładowania przeróżnych broni, które są skuteczne przeciw wynurzonym. Pierwszą z nich, jaką odblokujesz, to hermatogranat.

Nie możesz spowodować, aby Sam stracił całą krew. W tym celu - zwłaszcza jeśli wykorzystujesz dużo broni przeciw wynurzonym - powinieneś nosić przy sobie co najmniej 2-3 worki z krwią. Możesz je wytworzyć w menu tworzenia sprzętu. To właśnie z worków najpierw pobierana jest krew. Gdy jej zabraknie, zacznie jej ubywać z organizmu.

Uzupełnienie krwi w ciele Sama również następuje automatycznie, gdy mamy przy sobie worki z krwią. Jeśli nie, niewielkie ilości posoki uzupełniamy jedząc kryptobioty, ale też za każdym razem odpoczywając w dowolnej kwaterze.

Następnie: Death Stranding - lajki: jak zdobywać i dawać, poziom więzi, czy warto się o nie starać

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - walka wręcz: ciosy, uniki, podstawy

O autorze
Komentarze