Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Death Stranding - zaczep wspinaczkowy, lina: używanie w górach

Korzystanie w górach.

Zaraz obok drabiny, zaczep wspinaczkowy (lina z kołkiem) jest najbardziej przydatnym przedmiotem na początku zabawy z Death Stranding.

Zawsze warto mieć przy sobie co najmniej dwa przedmioty tego typu, zwłaszcza jeśli lubimy przeprawiać się przez góry, skracając sobie tym samym trasę czy też unikając niebezpieczeństwa w postaci wynurzonych i MUŁów.

Tworzenie zaczepu wspinaczkowego odbywa się dokładnie tak samo, jak w przypadku drabiny i innych przedmiotów. Korzystamy z dowolnego terminala (1) i wybieramy opcję Stwórz sprzęt (2). Lina jest jeszcze tańsza, niż drabina, ale użytkuje się nią nieco inaczej.


Jak używać zaczepu wspinaczkowego (liny) w Death Stranding

Przede wszystkim zaczep wspinaczkowy musi być domyślnie umieszczony wyżej, a jego pierwsze użytkowanie jest związane tylko i wyłącznie z zejściem na niższy pułap. Następnie można użyć liny także z niższego poziomu, dzięki czemu wespniesz się wyżej. Przytrzymaj krzyżak na padzie w prawo i wybierz z menu kołowego zaczep wspinaczkowy.

Najlepiej jest umieścić kołek jak najbliżej urwiska (3), dzięki czemu potencjalna strata liny będzie możliwie najmniejsza. Ta i tak jest długa, ponieważ sięga aż 30 metrów. Dzięki linie w bezpieczny sposób możesz schodzić po stromych zboczach (4).

Do każdej liny możesz podejść także od dołu, a następnie wykorzystać ją do wspinaczki, by dostać się w wyższe rejony górskie. Gra jest skonstruowana tak, że lina nigdy nie pozostaje na górze, więc można wykorzystywać ją każdorazowo w obie strony, ale umieszczona musi być pierwotnie wyżej.

Podobnie jak w przypadku drabiny, warto pozostawiać po sobie raz ustawione zaczepy wspinaczkowe. Nigdy nie wiesz, przy którym zleceniu może przydać się lina w tym samym miejscu. Warto też pozostawiać przedmioty, aby inni gracze mogli użyć ich w przyszłości.

Następnie: Death Stranding - rzeki i strumienie: przeprawa i pływanie, jak przejść

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - drabina: jak używać, wspinanie się, pomosty

O autorze
Komentarze