Gry EA "prawie" wracają na Steama - wymagają Origina w tle

Na platformie Valve pojawi się też EA Access.

Electronic Arts potwierdziło nieoficjalne doniesienia i poinformowało, że gry firmy wkrótce trafią na Steama. Pierwszą produkcją zmierzającą na platformę Valve jest debiutujące w listopadzie Star Wars Jedi: Fallen Order.

W najbliższych miesiącach oferta sklepu zostanie poszerzona o następne tytuły amerykańskiego wydawcy, w tym The Sims 4 i Unravel Two. Na początku przyszłego roku pojawią się zaś między innymi Apex Legends, FIFA 20 i Battlefield 5.

ea_steam
EA nawiązuje współpracę ze Steamem

Karta katalogowa Star Wars Jedi: Fallen Order sugeruje jednak, że do uruchomienia gier nadal niezbędne będzie używanie Origina - konieczne jest pobranie działającego w tle klienta usługi. Podobnie funkcjonują pozycje Ubisoftu, wymagając korzystania z Uplay.

Warto zaznaczyć, że użytkownicy Steama otrzymają opcję wspólnej rozgrywki z osobami, które kupiły dany tytuł za pośrednictwem cyfrowego sklepu Electronic Arts. Crossplay jest zapewne możliwy dzięki integracji ze wspomnianą platformą.

fifa_20_steam
Na Steamie pojawi się też FIFA 20

To jednak nie wszystko, ponieważ w serwisie Valve pojawi się też abonament EA Access. W zamian za miesięczną opłatę, zagwarantuje dostęp do stale poszerzanego katalogu gier, a także zniżek oraz innych korzyści.

Na razie nieznana jest cena subskrypcji, choć powinna ukształtować się na poziomie znanym z Origina, PS4 i Xbox One, gdzie wynosi 14,99 zł. Tajemnicą jest również lista produkcji, ale niewykluczone, że będzie porównywalna z ofertą przygotowaną dla pozostałych platform.

Źródło: EA

Następnie: Star Wars Jedi: Fallen Order - walka i polski dubbing w zwiastunie premierowym

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami