Red Dead Redemption 2 - porównanie graficzne wersji PC i Xbox One X

Na podstawie zwiastuna wydania komputerowego.

Internauta o pseudonimie Cycu1 opublikował wideo, w którym porównał oprawę graficzną Red Dead Redemption 2 w wersji PC oraz Xbox One X.

Film powstał na bazie udostępnionego niedawno zwiastuna wydania komputerowego. Autor materiału zestawił ze sobą sekwencję ze wspomnianego trailera z podobnymi scenami uruchomionymi na konsoli Microsoftu.

Porównanie wskazuje, że wersja PC wyróżnia się lepszym oświetleniem niż konsolowy odpowiednik. To jednak nie wszystko, ponieważ barwy wydają się mocniej nasycone, a sam obraz jest bardziej wyrazisty.

Uwagę zwracają również dodatkowe efekty widoczne w lokacji zimowej. Na komputerach osobistych deweloperzy ze studia Rockstar Games najwyraźniej zwiększyli nieco nasilenie burzy śnieżnej.

Wersja PC zaoferuje szereg usprawnień graficznych i technicznych względem wydań z platform Sony i Microsoftu. Przykładowo zwiększono odległość wczytywania obiektów oraz podniesiono jakość globalnego oświetlenia i okluzji otoczenia.

rdr2_pc_widoki
Nie zabraknie ładnych krajobrazów

Zobacz: Red Dead Redemption 2 - Poradnik, Solucja

Udoskonalono również wygląd śladów na śniegu, odbić oraz tekstur trawy i futer. Ponadto wyższa rozdzielczość cieni, a także obsługa techniki HDR, kilku wyświetlaczy i monitorów ultrapanoramicznych (w formacie 21:9). Do tego brak ograniczeń związanych z rozdzielczością ekranu i liczbą klatek na sekundę.

Red Dead Redemption 2 w wersji PC ukaże się 5 listopada w Rockstar Games Launcher i Epic Games Store. Natomiast w grudniu produkcja pojawi się w ofercie platformy Steam.

Następnie: Antoine Griezmann otrzymał bana w FIFA 15 za nielegalne kupowanie monet

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami