Red Dead Redemption 2 - porównanie graficzne wersji PC i Xbox One X

Na podstawie zwiastuna wydania komputerowego.

Internauta o pseudonimie Cycu1 opublikował wideo, w którym porównał oprawę graficzną Red Dead Redemption 2 w wersji PC oraz Xbox One X.

Film powstał na bazie udostępnionego niedawno zwiastuna wydania komputerowego. Autor materiału zestawił ze sobą sekwencję ze wspomnianego trailera z podobnymi scenami uruchomionymi na konsoli Microsoftu.

Porównanie wskazuje, że wersja PC wyróżnia się lepszym oświetleniem niż konsolowy odpowiednik. To jednak nie wszystko, ponieważ barwy wydają się mocniej nasycone, a sam obraz jest bardziej wyrazisty.

Uwagę zwracają również dodatkowe efekty widoczne w lokacji zimowej. Na komputerach osobistych deweloperzy ze studia Rockstar Games najwyraźniej zwiększyli nieco nasilenie burzy śnieżnej.

Wersja PC zaoferuje szereg usprawnień graficznych i technicznych względem wydań z platform Sony i Microsoftu. Przykładowo zwiększono odległość wczytywania obiektów oraz podniesiono jakość globalnego oświetlenia i okluzji otoczenia.

rdr2_pc_widoki
Nie zabraknie ładnych krajobrazów

Zobacz: Red Dead Redemption 2 - Poradnik, Solucja

Udoskonalono również wygląd śladów na śniegu, odbić oraz tekstur trawy i futer. Ponadto wyższa rozdzielczość cieni, a także obsługa techniki HDR, kilku wyświetlaczy i monitorów ultrapanoramicznych (w formacie 21:9). Do tego brak ograniczeń związanych z rozdzielczością ekranu i liczbą klatek na sekundę.

Red Dead Redemption 2 w wersji PC ukaże się 5 listopada w Rockstar Games Launcher i Epic Games Store. Natomiast w grudniu produkcja pojawi się w ofercie platformy Steam.

Następnie: Antoine Griezmann otrzymał bana w FIFA 15 za nielegalne kupowanie monet

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami