Cyberpunk 2077 będzie "ostatnią dużą i znakomicie wyglądającą" grą obecnej generacji - przekonuje CD Projekt Red

Tytuł to "pokaz możliwości technologicznych".

Twórcy Cyberpunk 2077 przekonują, że produkcja będzie jedną z ostatnich „znakomicie wyglądających” gier obecnej generacji konsol.

W wywiadzie dla serwisu AusGamers szef krakowskiego oddziału studia - John Mamais - wypowiedział się o warstwie technicznej powstającego projektu. Stwierdził, że tytuł wyróżni się oprawą wizualną.

- Zawsze przesuwamy granice związane z wyglądem gry i to jeden z najbardziej ekscytujących aspektów pracy w CD Projekt Red (…). Myślę, że Cyberpunk może być prawdziwym pokazem możliwości technologicznych, zwłaszcza w końcowym etapie życia bieżących konsol. Nasz tytuł będzie ostatnim dużym i znakomicie wyglądającym w obecnej generacji sprzętu - uważa.

cyberpuink_tech
W Night City spotkamy różne postacie

Mamais zaznaczył jednak, że nie obyło się bez pewnych trudności. Jednym z największych wyzwań okazało się przygotowanie tłumów, bez których wirtualne miasto nie prezentowałoby się autentycznie. Deweloperzy nadal dopracowują wspomniany element.

- Kiedy ostatnio rozmawiałem na ten temat z dyrektorem technologicznym, określił obecny stan mechanizmu jako prawdziwe osiągnięcie (…). W Cyberpunku wszyscy spacerujący po metropolii ludzie są unikalnymi postaciami przemieszczającymi się na określonej przestrzeni. To efekt połączenia sztucznej inteligencji, technologii i grafiki - wyjaśnia.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Podkreślił, że trzeba było przeprojektować obecne rozwiązania lub przygotować zupełnie nowe. Przykładem jest wczytywanie danych - mechanizm musiano odświeżyć, by sprawdzał się w grze z jazdą autami oraz obiektami umieszczonymi nie tylko w poziomie, ale i pionie.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One. Akcję osadzono w futurystycznym Night City, a gracze wcielą się w V - najemnika, który próbuje przetrwać w przestępczym półświatku miasta.

Źródło: AusGamers

Następnie: Call of Duty: Modern Warfare na PC w nowym zwiastunie - 4K i nielimitowana liczba FPS

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami