Valve zaktualizowało Half-Life, grę sprzed ponad 20 lat

Balans broni i blokada kodów w trybie online.

Valve przygotowało kolejnego patcha dla gry Half-Life. Strzelanka została wydana w 1998 roku. Poprawiono różne błędy i wyeliminowano niedociągnięcia obecne w strzelance od okresu premiery.

Naprawiono między innymi pistolet maszynowy MP5. Okazuje się, że model rozrzutu pocisków w kampanii fabularnej był błędnie zastosowany także w trybie multiplayer.

hlscreen

Wyeliminowano też błąd, który pozwalał na znaczne przyspieszenie ruchu postaci niezależnych po zablokowaniu liczby klatek na sekundę na poziomie 20 FPS. Sposób ten do dziś wykorzystują speedrunnerzy.

Poza tym, zaktualizowana wersja gry nie pozwoli już użyć komendy sv_cheats (pozwalającej korzystać z kodów) w trybie sieciowym. Poprawiono też czasy ładowania i wczytywania elementów otoczenia.

Nie wiadomo, dlaczego Valve nagle zajęło się aktualizowaniem kultowej gry. Pierwszy patch po ponad dwóch dekadach wprowadzono we wrześniu bieżącego roku.

Źródło: Steam

Następnie: Procesor PS5 z 8 rdzeniami i 16 wątkami. Pełna prezentacja konsoli w przyszłym roku

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami