Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gry z serii Half-Life dostępne za darmo na Steamie - do marca

Bez opcji przypisania na stałe do konta.

Firma Valve udostępniła za darmo gry z serii strzelanek Half-Life. W każdą użytkownicy Steama mogą zagrać bezpłatnie do marca.

Warto jednak zaznaczyć, że w przeciwieństwie do innych tego typu promocji, produkcji nie można przypisać do konta na stałe. To oznacza, że w momencie, gdy akcja zakończy się, pozycje znikną z biblioteki gracza.

Oferta obejmuje pierwszą i drugą odsłonę, rozszerzenia Opposing Force i Blue Shift, dwa dodatkowe epizody oraz oryginalne Team Fortress. Aby móc przetestować każdą z udostępnionych strzelanek, wystarczy pobrać wybraną pozycję za pośrednictwem platformy Steam.

Half-Life to jedna z najważniejszych serii gier w historii branży

Oferta zakończy się w dniu premiery Half-Life: Alyx - powstająca z myślą o VR gra ukaże się w marcu, choć dokładny termin debiutu nie jest na razie znany. Valve nie ukrywa, że całe wydarzenie to element promowania kolejnej odsłony cyklu.

„Zespół uważa, że najlepszym sposobem, by cieszyć się nową produkcją, jest zagranie w poprzednie części, zwłaszcza w Half-Life 2 i epizody, więc umożliwiliśmy to” - napisali przedstawiciele firmy w komunikacie na Steamie.

Cover image for YouTube videoHalf-Life: Alyx Announcement Trailer

Seria zadebiutowała w 1998 roku. W poszczególnych odsłonach wcielamy się w Gordona Freemana - naukowca biorącego udział w zakończonym niepowodzeniem eksperymencie, w efekcie którego Ziemię atakują kosmici z rasy Xen. Bohater stara się powstrzymać inwazję.

Powstające Half-Life: Alyx osadzone jest zaś pomiędzy pierwszą, a drugą częścią. Gracze pokierują tym razem tytułową kobietą, która wraz z ojcem stworzy podwaliny pod siły ruchu oporu w mieście City 17.

Źródło: Steam

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Half-Life

PS2, PC

Half-Life 2

PS3, Xbox 360, Xbox, PC

See 4 more

Half-Life 2: Episode 3

PS3, Xbox 360, PC

Half-Life 2: Episode One

Video Game

Half-Life 2: Episode Two

Video Game

Half-Life: Alyx

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze