Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Half-Life wiecznie żywy. Fani pobili rekord

W liczbie osób grających jednocześnie.

Fani Half-Life z całego świata postanowili pobić rekord w liczbie graczy jednocześnie bawiących się w kultowej strzelance. Społeczności udało się poprawić wynik sprzed dwóch lat.

Wczoraj o godzinie 17:00 czasu polskiego odbyła się akcja wspólnego grania w Half-Life, reklamowana hasłem #RememberFreeman. Wynik do pobicia został ustanowiony dwa lata temu i wynosił, według danych z serwisów Steamcharts oraz SteamDB, od 5996 do 6022 osób bawiących się jednocześnie. Bicie rekordu zakończyło się powodzeniem i przygody Gordona Freemana przypomniało sobie od 10480 do 12280 graczy.

Przypomnijmy, że Half-Life zadebiutował w 1998 roku. Debiutancka strzelanka studia Valve była nowatorska pod względem prowadzenia narracji oraz podejścia do fabuły w grach FPS ogólnie - w tamtym czasie historia w strzelankach miała nierzadko marginalne znaczenie. Tytuł doczekał się trzech dodatków: Blue Shift, Opposing Force oraz kooperacyjny Decay, z czego ten ostatni był ekskluzywnym bonusem dla wersji na PlayStation 2.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime i majsterkowicz-samouk.

Komentarze