Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Half-Life dostępny za darmo na Steamie. Valve świętuje 25-lecie serii i odświeża klasyka

Jest nawet całkiem sporo nowości.

Valve przygotowało dla graczy prezent z okazji 25. urodzin serii Half-Life. Pierwsza odsłona cyklu została dziś udostępniona do pobrania za darmo, choć po drodze nie obyło się bez drobnych komplikacji.

Promocja startuje bowiem już drugi raz w ciągu dnia. Valve najwyraźniej nieco się za wcześnie otworzyło urodzinego szampana, ale błąd szybko naprawiono. Half-Life pobierzemy bezpośrednio z zakładki na Steamie, a oferta zakończy się 20 listopada o godzinie 19:00 czasu polskiego. Na co dzień gra kosztuje około 40 złotych, więc jest na czym oszczędzać.

Wprowadziliśmy Half-Life na rynek 19 listopada 1998 roku. Jesteśmy bardzo dumni z tego, co wtedy stworzyliśmy i pozostajemy niezmiernie wdzięczni społeczności graczy, którzy cieszą się grą od tamtej pory” - czytamy w komunikacie od Valve. Z okazji urodzin, „jedynka” doczekała się nawet całkiem obszernego patcha.

W ostatnich latach gra nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, jak wiele innych tytułów z naszego katalogu, więc pomyśleliśmy, że ten kamień milowy to świetna okazja, aby poprawić wrażenia graczy i dodać kilka nowych, ciekawych sposobów rozgrywki” - czytamy dalej.

Idąc więc za opublikowaną listą zmian, gra doczekała się poprawnego skalowania interfejsu z rozdzielczością, dzięki czemu ikony na ekranie będą w końcu widoczne. Twórcy przywrócili też oryginalne intro oraz menu główne, dodali nowe postacie oraz mapy do trybu multiplayer, a także przygotowali długą listę poprawek.

Uważamy tę rocznicową wersję Half Life za ostateczną, którą będziemy od teraz wspierać” - podsumowano we wpisie. Gra uzyskała też oficjalną weryfikację na Steam Decku, co oznacza, że powinna zadziałać na przenośnym urządzeniu bez żadnych problemów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Half-Life

PS2, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze