Borderlands 3 - Divine Retribution: Tyreen The Destroyer (boss), zakończenie

Finalna misja, w której pokonujemy ostatniego przeciwnika.

Ostatnia misja w kampanii fabularnej w Borderlands 3. Dostęp do niej uzyskujesz po zakończeniu zadania o nazwie In the Shadow of Starlight. Zacznij od przejścia przez portal, po czym rusz przed siebie.

W pewnej chwili natkniesz się na punkt zapisu gry oraz stojące z prawej strony automaty, w których koniecznie uzupełnij wszystkie zapasy przed finalnym starciem.

Walka z bossem - Tyreen The Destroyer

Kiedy będziesz już gotowy rusz do przodu i zeskocz na dół, dzięki czemu znajdziesz się na arenie, gdzie dojdzie do ostatniej walki. Walka z bossem jest podzielona na kilka etapów, w których przeciwniczka zyskuje nowe ataki, korzystając przy tym również ze starych.

259

Podstawowym atakiem Tyreen są podziemne kolce (1), przed którymi wystarczy wykonywać uniki na boki. Identycznie jest z wystrzeliwaną przez nią wiązkę energetyczną (2). Warto od razu zaznaczyć, że wysuwający się korpus Tyreen jest miejscem szczególnie wrażliwym na ataki, dlatego ostrzeliwuj go, kiedy tylko będzie to możliwe.

Kolejnym takim miejscem są fioletowe fragmenty skrzydeł z tyłu bossa. Jeśli chodzi o defensywę, to wokół areny rozciąga się obniżony podest z wodą, gdzie możesz unikać niektórych ataków przeciwnika. Uważaj jednak, aby nie spaść w przepaść.

260

Uważaj również na rzucane przez przeciwnika fioletowe pociski (3), które po chwilowym odstaniu eksplodują. Po prostu odsuwaj się od nich zawczasu.

261

Kolejnym atakiem bossa będzie przyzwanie kul ognia (4), które uderzają w teren w jego pobliżu. Najlepiej zachowywać dystans w stosunku do przeciwnika, dzięki czemu unikniesz ich destrukcyjnej siły rażenia.

262

Po zabraniu rywalowi odpowiedniej części zdrowia boss uklęknie. Wejdź wtedy po jego prawej nodze (5) na tył pleców, po czym ostrzelaj czuły punkt na ich szczycie. Po zeskoczeniu na dół będziesz miał kilkanaście sekund na ostrzelanie korpusu Tyreen, który będzie w tym czasie bezbronny. Powtarzaj ten schemat zawsze, gdy rywal przyklęknie.

263

Z czasem przeciwnik zyska możliwość zamiany w kulę ognia i rażenie terenu gorącymi promieniami (6). Możesz spróbować wycofać się przed nimi w pobliże miejsca, gdzie zeskoczyłeś na arenę lub wbiec w centrum pod kulą, gdzie promienie nie dosięgną bohatera, jeśli będziesz odpowiednio się przemieszczał.

264

Oprócz tego Tyreen będzie stosować też potrójny atak (7) wystrzeliwany z ręki. Wystarczy odskoczyć w bok, żeby uniknąć tych ataków.

265

W kolejnej części walki przeciwnik zacznie wystrzeliwać dwie kule połączone fioletowymi wiązkami laserów (8). Przeskakuj je, uważając aby nie dotknąć laserów.

266

Drugim atakiem będzie bombardowanie areny (9) przez latającego bossa. Aby uniknąć obrażeń staraj się stawać między wiązkami wystrzeliwanymi przez przeciwnika albo stań na brzegu areny (np. w miejscu, gdzie się do niej dostałeś), gdzie wiązki nie sięgną bohatera.

Oprócz powyższych ataków na placu będą pojawiać się też latające Vorkidy. Eliminuj je, aby zyskać drugą szansę w przypadku spadku zdrowia lub zdobycia nowych zapasów amunicji.

Zakończenie gry, tryb Mayhem

Po rozprawieniu się z bossem podnieś cenne przedmioty oraz klucz (Vault Key). Następnie przejdź przez portal i podnieś artefakt - Eridian Ascensionator. Wróć na arenę, gdzie walczyłeś z bossem i porozmawiaj z dziewczynami. Po końcowym filmiku wróć na pokład Sanctuary i skieruj się do pokoju Lilith, gdzie porozmawiaj z Tannis.

267

Dziewczyna otworzy skrzynię z cenną bronią. Następnie udaj się do wskazanego punktu (10), gdzie możesz umieścić klucz, aktywując w ten sposób tryb Mayhem. W tym momencie misja i kampania fabularna się zakończą, a bohater będzie mógł powrócić do eksploracji planet i m.in. ukończyć niedokończone zadania dodatkowe.

Spis treści: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Borderlands 3 - In the Shadow of Starlight: The Pyre of Stars, piedestały

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami