Red Dead Redemption 2 na PC potwierdzone - premiera 5 listopada

W usłudze Rockstara i Epic Games Store.

Zgodnie z przewidywaniami i licznymi pogłoskami, Red Dead Redemption 2 zadebiutuje na PC - premiera 5 listopada. Gra będzie dostępna na Rockstar Launcher i Epic Games Store, a w grudniu trafi na Steam.

Produkcja to prequel historii opowiedzianej w Red Dead Redemption. Wcielamy się w Arthura Morgana - prawą rękę przywódcy gangu, który po nieudanym napadzie nieustannie ucieka stróżom prawa.

rdr1
Członkiem gangu jest też John Marston, bohater Red Dead Redemption 2010 z roku

Wersja PC zaoferuje „liczne ulepszenia techniczne i graficzne”. Pojawią się też dodatkowe treści do kampanii fabularnej - między innymi nowe misje ścigania zbiegów, kryjówki gangów oraz uzbrojenie. Do tego bezpłatny dostęp do modułu Red Dead Online.

Więcej informacji - w tym wymagania sprzętowe - o wydaniu komputerowym twórcy przedstawią w najbliższą środę, 9 października. Tego samego dnia deweloperzy uruchomią przedsprzedaż na produkcję.

Osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe do 22 października za pośrednictwem Rockstar Launcher, otrzymają dodatkowo dwie gry - w ofercie są GTA 3, GTA: Vice City, GTA: San Andreas, Bully, L.A. Noire i Max Payne 3.

Klienci dostaną bonusy do trybu fabularnego (niezbędnik bandyty, koń bojowy, mapa skarbów, gotówka) i 50 sztabek złota do Red Dead Online. Ponadto bezpłatne ulepszenie do wydań Special Edition i Ultimate Edition. Tytuł pojawi się też Epic Games Store, Green Man Gaming, GameStop i Humble Bundle, gdzie jednak pre-order złożymy tylko do 23 października.

Tak jak pozostałe gry Rockstar Games, Red Dead Redemption 2 oferuje otwarty świat, który możemy swobodnie eksplorować i brać udział w różnych misjach - głównych i pobocznych. Jest też rozbudowany i wciąż ulepszany tryb online.

rdr2_pc_oficjane
Red Dead Redemption 2 w ubiegłym roku ukazało się na PS4 i Xbox One

Jedną z największych innowacji Red Dead Redemption 2 jest system interakcji z postaciami niezależnymi. Do każdego przechodnia możemy odezwać się w sposób przyjazny lub agresywny.

„To piękny, żywy i zaskakujący na każdym kroku otwarty świat. Niesamowita produkcja o wielkim rozmachu” - czytamy w naszej recenzji Red Dead Redemption 2 w wersji na konsole.

Źródło: Rockstar Games

O wersji PC mówiło się już od pewnego czasu - pomimo że Rockstar Games milczało w tej sprawie. Wszystko za sprawą licznych poszlak i pogłosek wskazujących na edycję na komputery.

Gra otrzymała przykładowo kategorię wiekową w Australii. Te przyznaje się zazwyczaj przed premierą ocenianej gry lub jej nowej wersji. Jak można było się domyślić, wpis organizacji nie dotyczył wydania na konsole nowej generacji - było jeszcze za wcześnie.

Ponadto, Red Dead Redemption 2 zostało wspomniane w kodzie źródłowym należącej do Rockstar Games strony Social Club. Interesujący fragment odnalazł jeden z użytkowników Twittera. Chodziło o „RDR2_PC_Accomplishments” (w tłumaczeniu: „dokonania”), widoczny na poniższym obrazku.

Warto wspomnieć o wypowiedzi szefa Take-Two - firmy, do której należy Rockstar - pochodzącej z jednego ze spotkań z inwestorami. Strauss Zelnick stwierdził, że „wydanie Red Dead Redemption 2 na PC nikomu by nie zaszkodziło”, co zdecydowanie zwiększyło prawdopodobieństwo pojawienia się westernu na komputerach.

Były specjalista od silnika fizycznego w Rockstar Games wspomniał o Red Dead Redemption 2 na PS4, Xbox One i PC w swoim CV na LinkedInie. Niemal identyczną poszlakę mogliśmy zobaczyć na profilu innej osoby, programisty Rockstar Games.

dowod1
dowod2

Jednym z najmocniejszych dowodów na istnienie rzekomej wersji PC były wzmianki o typowych dla komputerów ustawieniach graficznych Red Dead Redemption 2 w kodzie aplikacji towarzyszącej gry. To między innymi TXAA (temporal antialiasing) - opracowana przez firmę Nvidia metoda wygładzania krawędzi - czy fragmenty takie jak „PARAM_companionAutoConnectIpPC”, „CommandIsPcVersion(void)” czy „PARAM_Oculus”, które również wyraźnie odwoływały się do wersji PC.

Następnie: GTA: San Andreas dostępne za darmo tylko do 8 października

Reklama

Skocz do komentarzy (26)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (26)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami