FIFA 20 - młode talenty i zawodnicy z potencjałem

Najbardziej obiecujący piłkarze.

Znajdujesz się na stronie omawiającej kwestię potencjału oraz młodych talentów w FIFA 20. Dowiesz się tu, czym jest potencjał, jak go sprawdzić i jak wpływa na rozgrywkę. Ponadto, poznasz zawodników z największym potencjałem w grze.

Ta wiedza pozwoli ci skonstruować wszechstronną drużynę, składającą się nie tylko z doświadczonych piłkarzy, ale także obiecujących zawodników, którzy ciężką pracą i treningami przeistoczą się w prawdziwe gwiazdy.

Czym jest potencjał w FIFA 20

Tworząc drużynę, należy zwracać uwagę nie tylko na podstawową ocenę ogólną. To właśnie potencjał pozwala ci dowiedzieć się, jaką ocenę zawodnik może osiągnąć u szczytu swoich możliwości.

Należy jednak pamiętać, że podana liczba to absolutne maksimum, do osiągnięcia którego potrzeba pracy i treningów. Jeżeli nie dasz piłkarzowi szansy rozgrywania oficjalnych spotkań, na pewno nie osiągnie potencjalnego sukcesu. Kluczowy jest także poziom klubu i zachowanie na boisku, które przekłada się na ocenę po meczu.

Oczywistym jest również, że im rzadziej młody zawodnik będzie przesiadywał na ławce rezerwowych, tym większa szansa, że osiągnie potencjalnie maksymalną ocenę ogólną.

Jak sprawdzić potencjał

W ocenie młodych zawodników nie musisz zdawać się oczywiście na intuicję. Aby poznać potencjał piłkarzy, należy wysyłać skautów w celu przeszukiwania danego terenu i odnajdywania obiecujących jednostek. Po pewnym czasie skaut wróci i podpowie ci, kim warto zasilić szeregi drużyny.

Jeżeli tylko masz taką możliwość i pozwalają ci na to fundusze, rozwijaj skautów i wybieraj tylko tych najlepszych. Wyspecjalizowanych ekspertów poznasz po liczbie gwiazdek nad nazwiskiem. Im więcej, tym trafniejsza ocena potencjału.

pot

Zawodnicy z najlepszym potencjałem

Poniżej lista młodych piłkarzy, którzy uzyskali w FIFA 20 największą wartość potencjału - tych zawodników zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, konstruując drużynę. Na liście prezentujemy nazwisko, pozycję na boisku, wiek oraz potencjał.

Co ciekawe, jedynym bramkarzem, któremu udało się trafić do zestawienia przygotowanego przez EA, jest Gianluigi Donnarumma. Włoch z Milanu może osiągnąć ocenę ogólną o wartości 92. Natomiast najlepszym nabytkiem ponownie wydaje się być Kylian Mbappe, z potencjałem na poziomie 95 punktów.

Jeśli czytasz artykuł na smartfonie, przesuń poniższą tabelę w lewo, aby zobaczyć całość.

ZawodnikPozycjaWiekPotencjał
Kylian Mbappe N 20 95
Matthijs de Ligt ŚO 20 93
João Félix ŚN 19 93
Leroy Sané LS 23 92
Gianluigi Donnarumma BR 20 92
Kai Havertz ŚPO 20 92
Jadon Sancho PP 19 92
Vinícius Jr. LS 19 92
Frenkie de Jong ŚP 22 91
Ousmane Dembélé PS 22 90
Phil Foden ŚPO 19 90
Luka Jović N 21 89
Trent Alexander-Arnold PO 20 89
Lautaro Martínez N 22 89
Houssem Aouar ŚP 21 89
Lucas Paquetá ŚPO 22 89
Moise Kean N 19 89
Rodrygo LS 18 89
Sandro Tonali ŚPD 19 89
Dominik Szoboszlai ŚPO 18 89
pot1

Porady dotyczące kupowania piłkarzy z dużym potencjałem

Zostało jeszcze kilka szczegółów, które należy znać przed rozpoczęciem poszukiwania młodych talentów i rozwijaniem ich.

  • Wypatruj okazji do zakupu zawodników z nieco mniejszą oceną ogólną - kluby często się ich pozbywają
  • Jeśli chcesz zaoszczędzić, nabywanie piłkarzy z niższą oceną ogólną to doskonały pomysł. Kluczową rolę odgrywa wtedy właśnie potencjał
  • Pamiętaj jednak, że wartość potencjału nie zawsze jest równoznaczna z poziomem, który osiągnie dany zawodnik. Jednak im lepszy skaut, tym precyzyjniej oceni szanse rozwoju młodego talentu

Następnie: FIFA 20 - wszyscy 5-gwiazdkowi piłkarze: zawodnicy do najlepszych sztuczek

Spis treści: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 20 - Top 100 najlepszych piłkarzy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami