Pierwsze Diablo dostępne w przeglądarce

W darmowej wersji shareware.

Deweloperzy z zespołu Rivsoft przygotowali specjalną wersję wydanej w 1996 roku pierwszej odsłony Diablo, w którą każdy może zagrać za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Aby uruchomić tytuł, należy wejść na oficjalną stronę projektu. Warto jednak zaznaczyć, że produkcja - zapewne ze względu na duże zainteresowanie - wczytuje się nawet kilkanaście minut. Po załadowaniu można jednak od razu rozpocząć zabawę.

diablo_internet
Diablo w przeglądarce

Wersja dostępna z poziomu przeglądarki to edycja shareware, czyli darmowa, ale znacznie okrojona względem pełnego wydania. Gra oferuje tylko jedną klasę postaci i pozwala ukończyć dwa pierwsze obszary z podziemi.

Posiadacze kompletnego Diablo mogą jednak uzyskać dostęp do pozostałych treści. Wystarczy przeciągnąć plik DIABDAT.MPQ do okna przeglądarki internetowej, by odblokować pozostałe elementy, w tym etapy i bohaterów.

Przeglądarkowa wersja słynnej produkcji powstała na bazie oryginalnego kodu źródłowego gry. Aplikacja została zrekonstruowana przez dwa zespoły programistów, którzy zachowali wszystkie błędy i usterki z pierwowzoru.

Rvsoft to ekipa, która odpowiada także za inne projekty powiązane z tytułami studia Blizzard - w przeszłości przygotowała między innymi specjalne narzędzie do planowania rozwoju postaci w Diablo 3 i pozwalającego dzielić się wykreowanymi bohaterami z innymi graczami.

Źródło: PC Gamer, Rivsoft

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami