Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 z zapowiedzią na BlizzConie? - raport

AKTUALIZACJA: Szef projektu Diablo 2 nie pracuje nad serią.

Aktualizacja: David Brevik zaznaczył na Twitterze, że nie pracuje obecnie nad żadną grą związaną z uniwersum Diablo. Można więc się domyślać, że jego wcześniejsze wypowiedzi dotyczyły innej gry action RPG.

*

Oryginalna wiadomość: Czyżby Blizzard szykował się do zapowiedzi Diablo 4 na tegorocznej imprezie BlizzCon? Część graczy na bazie przeróżnych wskazówek uważa, że tak się właśnie stanie.

Pierwsza na liście jest czterościenna kostka w stylu Diablo, znajdująca się w zestawie gadżetów, jakie otrzymają odwiedzający targi. Nie byłoby w niej nic szczególnego, gdyby nie fakt, że wydrukowano na niej złe liczby: na jednej ze stron są dwie jedynki i czwórka.

Otrzymujemy więc jeden-jeden-cztery lub też cztery-cztery-jeden. Stąd już tylko jeden krok do interpretacji wyniku jako 4 listopada. To dzień, w którym zaczyna się BlizzCon. Przypadek?

Co więcej, w papierowych grach RPG standardowym skrótem dla czterościennej kości jest D4. Prawie jak Diablo 4. Całość opisuje poniższy materiał wideo:

Idąc dalej mamy jeszcze wypowiedzi Davida Brevika, zaangażowanego w rozwój serii od samego początku. To współzałożyciel studia Blizzard North, starszy projektant pierwszego Diablo i szef projektu drugiej odsłony.

Brevik opuścił Blizzard w 2003 r., a w tym roku ponownie stał się bezrobotny. Tylko teoretycznie, ponieważ wczoraj opublikował na Twitterze interesujący wpis:

„Przez 20 lat produkcje w stylu Diablo rozwijały się i zaskakiwały. Jestem dumny, będąc doradcą przy grze, która wyniesie gatunek na nowy szczyty” - napisał. Całość przyozdobił ilustracją konstelacji Wagi, ale nikt nie wie jeszcze, co może to symbolizować.

Waga to okres od 23 września do 22 października, co kończy się przed BlizzConem. Jest i czas gwiazdowy, gdzie konstelacja pojawia się od 16 października do 17 listopada, a to pasuje już nieco lepiej.

David Brevik kilka tygodni temu (6 października) opublikował na Twitterze także zdjęcie wejścia do biura Blizzarda. To samo zrobił Bill Roper, który był kiedyś wiceprezesem firmy i producentem dwóch pierwszych odsłon serii. Czyżby firma zbierała weteranów do pracy nad Diablo 4?

Z drugiej strony, przyglądając się harmonogramowi BlizzConu znajdziemy tylko trzy sesje o Diablo: 45 minut na 20. rocznicę serii, godzina o grafice i stylistyce oraz panel z pytaniami i odpowiedziami.

Takie opisy nie zostawiają zbyt wiele miejsca na spekulacje - czy też na ewentualną zapowiedź nowej gry. W przypadku ogłoszenia Diablo 3, na BlizzConie w 2008 roku poświęcono na ten tytuł sporo czasu.

Od czasu premiery najnowszej odsłony minęły cztery lata, a także dwa od wydania dodatku Reaper of Souls. Od dłuższego czasu na stronie firmy znaleźć można ogłoszenie mówiące o producencie kolejnej produkcji związanej z tą serią.

Być może doczekamy się remastera pierwszej lub drugiej odsłony? A może to wszystko tylko bezcelowe spekulacje? czas pokaże - BlizzCon startuje 4 listopada.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły