Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze Diablo z multiplayerem i wyciętą zawartością. Efekt 16 lat pracy fanów

Tona nowości.

Grupa fanów oryginalnego Diablo przez 16 lat pracowała nad przywróceniem zawartości wyciętej z gry przez deweloperów. Dodatkowo projekt dodaje działający multiplayer. Niedawno mod doczekał się nowego wydania.

Modyfikacja zatytułowana Diablo: The Hell 2 dostępna jest teraz w finalnej wersji v1.2502 w serwisie ModDB. Jak możemy przeczytać na stronie projektu, mod wprowadza dużo nowości i usprawnień do leciwej gry:

  • Poprawiony silnik ze wsparciem dla współczesnych systemów operacyjnych
  • Obsługa rozdzielczości do 4K i wyświetlania nawet do 10 tys. klatek na sekundę
  • Tryb multiplayer
  • Naprawione dziesiątki błędów
  • Więcej zawartości: poprawione i nowe mechaniki, poprawione i nowe czary, więcej przedmiotów i schematów, nowe potwory, bossowie, dziesiątki nowych i przywróconych zadań, poprawione efekty dźwiękowe oraz zremasterowany soundtrack
  • Poprawiona atmosfera gry - Diablo 1 stało się jeszcze bardziej diaboliczne
  • Nowe klasy postaci: Wojownik, Templariusz, Kat, Przywoływacz, Łucznik, Mnich, Łotrzyk
  • Osiem trybów gry: łatwy, normalny, trudny, hardkorowy, ironman, uproszczony ironman, speedrun oraz koszmarny
Lepsze niż Diablo 2 Resurrected?

Warto zauważyć, że do rozgrywki wieloosobowej trzeba użyć zewnętrznego programu RadminVPN, jednak wówczas zabawa ze znajomymi zawiera wszystkie znane elementy, takie jak dynamiczne dostosowanie poziomu trudności, zwiększenie liczby łupów oraz łatwe sortowanie zdobytych przedmiotów. Jak poinformowali moderzy na swoim Patreonie, w planach mają trzecią wersję projektu, jednak ta może pojawić się dopiero za kilka lat.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze