The Sinking City - Listy z Oakmont: szukanie wiadomości, ulice, dzielnice (sprawa poboczna)

Lokalizujemy kilkanaście dokumentów w różnych zakątkach miasta.

Jest to misja poboczna, którą możesz rozpocząć po rozmowie z Victorem Olmsteadem - właścicielem hotelu, do którego trafisz na początku drugiego śledztwa o nazwie Zagubieni na morzu.

Victor przekaże bohaterowi spory plik listów. W każdym z nich znajdziesz namiary na konkretne miejsce, do którego należy się udać i zdobyć wiadomość. Misję możesz wykonywać stopniowo lub za jednym podejściem.

Możesz dzięki niej stosunkowo szybko odkryć sporo nowych miejsc oraz budek telefonicznych, służących do szybkiej podróży. Pamiętaj jednak, aby zaopatrzyć się w broń, ponieważ czasami trzeba będzie walczyć z potworami.

Zadania składające się na całą misję:

 • Porzucona kobieta
 • Samotne dziecko
 • Lustra, Lustra!
 • Odrażające uniesienie
 • Zew oceanu
 • Szum w uszach
 • Głosy z rur
 • Od tyłu!
 • Okropny płód
 • Notatki Innsmouthczyka
 • Skrzyżowanie kołysanek

Porzucona kobieta

d001

Miejsce (1) znajduje się we wschodniej części dzielnicy Port Odkupienia, a konkretnie w pobliżu skrzyżowania Fitz O'Callahan i Oldchurch Road.

d001x

Po dotarciu na miejsce zlokalizuj budynek (2) z zielonymi ścianami.

d001xx

Po wejściu do środka możesz natknąć się na silne potwory. Jeśli nie chcesz z nimi walczyć, to przejdź w tryb skradania, wejdź po schodach na górę i w sypialni podejdź do stolika, gdzie znajdziesz list E.K. (3). Teraz wystarczy opuścić dom, aby zaliczyć tę część zadania.

Samotne dziecko

d002

Kolejne miejsce (1) znajdziesz we wschodnich Zakrytkach, a konkretnie na skrzyżowaniu St. Elmo Ln i Kingsport St.

d002x

Jest to budynek (2), do którego dostaniesz się przy pomocy łodzi. Po wyjściu na ląd przejdź przez zniszczony fragment ściany.

d002xx

Wejdź na górę po schodach i skorzystaj z oka umysłu przy fragmencie ceglanego muru. Połącz ze sobą symbole, dzięki czemu otworzy się przejście do kolejnego pokoju. List F.M. (3) będzie leżał na ziemi wśród zabawek.

Lustra, Lustra!

d003

Następna lokacja (1) znajduje się w południowo-zachodniej części dzielnicy Adwent. Budynek leży między Purity Rd i Oak St.

d003x

Ponieważ ta część dzielnicy jest zalana, dlatego jedyną możliwością dostania się na miejsce (2), jest skorzystanie z łodzi.

d003xx

Uważaj, bo w środku jest sporo dość silnych potworów, dlatego przygotuj się na potyczki. List M.G. znajdziesz na parterze - leży na biurku za deskami (3), które zniszcz uderzeniem z bliska.

Odrażające uniesienie

d004

Następna lokacja (1) znajduje się w południowej części dzielnicy o nazwie Stary Gaj. Chodzi miejscówkę przy Warwick St. pomiędzy Seaside St i Hillside St.

d004x

Po dotarciu do wybranego miejsca zlokalizuj sporych rozmiarów dom (2) z białymi deskami.

d004xx

Wejdź po cichu do środka i skieruj się na schody z prawej. Po dotarciu na piętro wyrusz w lewo i kontynuuj, aż dotrzesz do biurka, na którym znajdziesz list A.P. (3).

Zew Oceanu

d005

Następne miejsce (1) znajduje się w centrum dzielnicy Muszelki. Jest położone przy E. Brown St, na wschód od skrzyżowania z St. Michael's Rd.

d005x

Na ruchliwej ulicy zlokalizuj drewniany dom (2) z literą H na drzwiach.

d005xx

Aby zdobyć poszukiwany list K.L. udaj się po schodach na górę i kontynuuj, aż do biura. Tu na biurku znajdziesz skałę (3), z którą wejdź w interakcję z wykorzystaniem oka umysłu. Połącz ze sobą symbole, co sprawi, że obiekt zniknie, a na jego miejscu pojawi się wiadomość.

Szum w uszach

d006

Kolejna lokacja (1) znajduje się we wschodniej części Trzcinowych Wzgórz, przy Lumbert St, pomiędzy ulicami Healog i Bullog.

d006x

Jest to duży, kamienny budynek (2) z białymi drzwiami.

d006xx

Po wejściu do środka zakradnij się do biurka na wprost, gdzie znajdziesz notatkę D.C. (3).

Głosy z rur

d007

Kolejne miejsce (1) jest położone w zachdoniej części Trzcinowych Wzgórz, przy skrzyżowaniu Baker St, Ward St i Eibon St.

d007x

Po dotarciu na miejsce zlokalizuj budynek z białymi drzwiami (2).

d007xx

Wejdź do środka i po cichu wejdź do pomieszczeń na pierwszym piętrze. List S.M. będzie leżał na toaletce (3).

Od tyłu!

d008

Lokacja (1) znajduje się w północno-zachodniej części Adwentu, nieco na zachód od skrzyżowania Murdock Ave i Oak St.

d008x

Zlokalizuj budynek ze schodami, prowadzącymi do białych drzwi (2) i wejdź do środka.

d008xx

Następnie wejdź na piętro i podejdź do stolika (3) z lampką, na którym znajdziesz list R.V. Jeśli chcesz szybko i niepostrzeżenie uciec z domu, to możesz skorzystać z dziury w podłodze.

Okropny płód

d009

Następne miejsce (1), jakie należy odwiedzić, znajduje się w zachodniej części Trzcionowych Wzgórz, a konkretnie przy Washington St, pomiędzy Eibon St i Oak St.

d009x

Wejście (2) znajduje się pod tarasem z ubraniami.

d009xx

Po wejściu do środka wejdź na samą górę i podejdź do stołu ze zwłokami (3), przy którym znajdziesz wiadomość C.V.

Notatki Innsmouthczyka

d010

Kolejny punkt (1) znajduje się w północnej części Zatoki Ponurej Przystani, przy skrzyżowaniu Hubert Ave i Whispers St.

d010x

Chodzi o magazyn (2) położony w strefie z potworami. Możesz je najpierw eliminować (rywali jest naprawdę dużo) albo spróbować wbiec do budynku, zabrać dokument i szybko uciec.

d010xx

Po wejściu do magazynu zbiegnij po schodach na dół i przy pomocy oka umysłu zlokalizuj znaki (3) na ścianie z prawej. Kiedy je połączysz dotrzesz do tajnego pomieszczenia, gdzie na ołtarzu znajdziesz Pamiętnik Obeda Marsha.

Skrzyżowanie kołysanek

d011

Ostatni punkt (1) leży w zachodnich Zakrytkach, przy skrzyżowaniu Tanner St i Oldchurch Rd (wejście od strony północnej).

d011x

Po dotarciu do ciągu budynku zlokalizuj białe drzwi (2) przy szyldzie Men's finest clothing.

d011xx

Po wejściu do budynku wejdź na drugie piętro i podjedź do biurka (3), na którym znajdziesz list B.G.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami