Fani Red Dead Online odkryli świat poza granicami mapy. Pustynia, nicość i wielki ocean

Przygoda niczym z najlepszej książki.

Grupa australijskich deweloperów o nazwie The Grannies wydostała się z granic mapy Red Dead Online, odkrywając świat, którego gracze mieli nigdy nie zobaczyć. Podróż udokumentowali licznymi obrazkami, nagraniami i wpisami.

Wykorzystując popularny glitch, jeden z graczy przeniknął przez klif, a potem za pomocą lassa próbował przeciągnąć na drugą stronę pozostałych członków The Grannies. Procedura zajęła prawie godzinę.

Deweloperzy znaleźli się w rozległym obszarze pustynnym, który wydawał się nie mieć końca.

r1
Red Dead Online

„Szliśmy dalej, a tekstury zaczęły się powtarzać i gwałtownie zmieniać” - opowiada Kalonica Quigley, członkini The Grannies.

r2
Red Dead Online

Kontynuując podróż, grupa zauważyła, że z krajobrazu zniknęły pewne elementy środowiska, przykładowo roślinność. Wokół była tylko rozległa pustynia. Z czasem otoczenie ponownie się zmieniło.

r3
Red Dead Online

„Zdarzały się miejsca, w których niedokończona geometria [terenu] formowała interesujące, kanciaste kształty”.

r4
Red Dead Online

The Grannies dotarli do obszaru, w którym tekstury wysokiej rozdzielczości przechodzą w mniej szczegółową wersję.

r5
Red Dead Online

Wreszcie grupa znalazła się przy granicy „świata poza światem”. Członkowie The Grannies ustawili się przed krawędzią i skoczyli w nieznane o wschodzie słońca, jeden po drugim.

„W zaświatach spadaliśmy w nieskończoność, a potem nasze postacie były wypychane do góry. Zauważyliśmy, że możemy wpływać na kierunek lotu, więc spotkaliśmy się i skierowaliśmy w stronę krańca świata” - napisała Quigley.

„Cykl dobowy był wciąż widoczny. To było tak dziwne, a zarazem piękne miejsce. Spadanie trwało przez około godzinę, ale potem nagle zaczęliśmy pływać”.

Gra wypchnęła śmiałków ponad taflę wody, która - ponownie - wydawała się nie mieć granic. Niestety, w Red Dead Redemption 2 i komponencie sieciowym produkcji postacie pływają tylko do momentu, w którym wyczerpie się energia, a potem toną. Dla The Grannies oznaczało to więc koniec przygody.

„Było wiele emocjonalnego krzyku w tym momencie. Czuliśmy się bezradni” - twierdzi Quigley.

Zobacz: Red Dead Online - poradnik i najlepsze porady

Warto przypomnieć, że to nie pierwsi gracze, którzy wykorzystali błąd produkcji Rockstar, by przedostać się poza obszar zabawy, ale nikt do tej pory tak szczegółowo nie opisał przygody.

Źródło: Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami