Gracze Fortnite twierdzą, że Epic Games nie wypłaca nagród za turnieje

Firma zalega podobno z pieniędzmi od miesięcy.

Zawodowi gracze Fortnite twierdzą, że Epic Games zalega z wypłacaniem należnych pieniędzy za zwycięstwa w organizowanych przez studio oficjalnych turniejach e-sportowych.

W maju o sprawie napisał Derman Ozdemir o pseudonimie Motor z Fnatic. Na Twitterze ujawnił, że twórcy strzelanki nie odpowiedzieli osobom, które do tej pory nie otrzymały nagród za rozgrywki testowe. Pod wpisem zgłosili się użytkownicy w podobnej sytuacji.

Szerzej problem przedstawił internauta Returnoftruth na forum Reddit. Przekonuje, że jest w kontakcie z zawodowymi graczami, według których autorzy Fortnite nie wypłacają pieniędzy za wygrane turnieje. Część nie dostała podobno gotówki za zawody sprzed ośmiu miesięcy.

„Niektórym należy się ponad 9 tysięcy dolarów. Jednemu z takich zawodników Epic powiedział, że nie brał udziału w rozgrywkach, choć rankingi i nagrania wideo wskazują, że był obecny na wydarzeniu” - wyjaśnia użytkownik.

Returnoftruth podkreśla, że dalsze próby kontaktu z pracownikami Epic Games są zazwyczaj ignorowane. Ponadto parę osób nie chce publicznie mówić o kłopotach ze względu na podpisaną umowę o poufności (tak zwane NDA).

Zobacz: Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

Poświęcona płatnościom strona internetowa potwierdza, że pieniędzy nie przelano kilkudziesięciu zwycięzcom letnich i jesiennych zmagań z ubiegłego roku, ponieważ nie dostarczyli odpowiednich danych. Natomiast za dotychczasowe turnieje kwalifikacyjne do Fortnite World Cup nagród nie otrzymało kilkanaście tysięcy graczy - w sumie gotówki nie wypłacono ponad 37 tysiącom e-sportowców.

Epic Games zareagowało na problem. Wiceprezes firmy - Daniel Vogel - we wspomnianym wątku na forum Reddit ujawnił, że zmieniono system śledzenia nadsyłanych e-maili, co powinno usprawnić komunikację z graczami. Studio pracuje też nad przyspieszeniem wypłat.

Źródło: Reddit, Fortnite

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami