Baldur's Gate 3 oficjalnie ujawnione - zwiastun obiecuje powrót „starożytnego zła”

Kolejna odsłona słynnego cyklu.

W trakcie prezentacji poświęconej Google Stadia studio Larian oficjalnie poinformowało, że pracuje nad Baldur's Gate 3 - kolejną odsłoną uznanej serii gier RPG opartej na systemie Dungeons & Dragons.

Deweloperzy nie ujawnili na razie zbyt wielu szczegółów na temat projektu. Nieznana jest data premiery, ale potwierdzono, że gra pojawi się na PC oraz we wspomnianej usłudze internetowego koncernu.

Twórcy zaprezentowali zwiastun, ale materiał jest jedynie animacją bez fragmentów rozgrywki. W filmie przedstawiono rycerza, przechadzającego się po polu zakończonej niedawno bitwy. W pewnym momencie żołnierz przemienia się w stwora budzącego skojarzenia z Cthulhu.

Oficjalny opis trailera na Twitterze sugeruje, że akcję produkcji osadzono na terenie Faerûn, czyli jednego z kontynentów Zapomnianych Krain. Gracze staną przed zadaniem powstrzymania „starożytnego zła”, które powróciło do fikcyjnego uniwersum.

W rozmowie z serwisem PC GamesN szef studia Larian - Swen Vinckie - oznajmił, że tytuł bazuje na piątej edycji systemu Dungeons & Dragons, choć odpowiednio zmodyfikowanym. Wydarzenia rozegrają się tuż po papierowej kampanii Baldur's Gate: Descent into Avernus, która do sprzedaży trafi 17 września. W planach jest też kooperacja.

bg3-zapowiedz3
Gracze zmierzą się z pradawnym złem

Baldur's Gate to wykreowany przez BioWare cykl, który według wielu miłośników gier RPG jest jednym z najlepszych przedstawicieli gatunku. W sumie ukazały się dwie pełnoprawne odsłony - w 1998 i 2000 roku.

Źródło: PC GamesN

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami