Baldur's Gate 3 oficjalnie ujawnione - zwiastun obiecuje powrót „starożytnego zła”

Kolejna odsłona słynnego cyklu.

W trakcie prezentacji poświęconej Google Stadia studio Larian oficjalnie poinformowało, że pracuje nad Baldur's Gate 3 - kolejną odsłoną uznanej serii gier RPG opartej na systemie Dungeons & Dragons.

Deweloperzy nie ujawnili na razie zbyt wielu szczegółów na temat projektu. Nieznana jest data premiery, ale potwierdzono, że gra pojawi się na PC oraz we wspomnianej usłudze internetowego koncernu.

Twórcy zaprezentowali zwiastun, ale materiał jest jedynie animacją bez fragmentów rozgrywki. W filmie przedstawiono rycerza, przechadzającego się po polu zakończonej niedawno bitwy. W pewnym momencie żołnierz przemienia się w stwora budzącego skojarzenia z Cthulhu.

Oficjalny opis trailera na Twitterze sugeruje, że akcję produkcji osadzono na terenie Faerűn, czyli jednego z kontynentów Zapomnianych Krain. Gracze staną przed zadaniem powstrzymania „starożytnego zła”, które powróciło do fikcyjnego uniwersum.

W rozmowie z serwisem PC GamesN szef studia Larian - Swen Vinckie - oznajmił, że tytuł bazuje na piątej edycji systemu Dungeons & Dragons, choć odpowiednio zmodyfikowanym. Wydarzenia rozegrają się tuż po papierowej kampanii Baldur's Gate: Descent into Avernus, która do sprzedaży trafi 17 września. W planach jest też kooperacja.

bg3-zapowiedz3
Gracze zmierzą się z pradawnym złem

Baldur's Gate to wykreowany przez BioWare cykl, który według wielu miłośników gier RPG jest jednym z najlepszych przedstawicieli gatunku. W sumie ukazały się dwie pełnoprawne odsłony - w 1998 i 2000 roku.

Źródło: PC GamesN

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Wasteland 2 na PC za darmo - na stałe

W ramach zimowej wyprzedaży w GOG.

Final Fantasy 7 Remake nie tylko na PS4 - gra trafi na inne platformy

Wyłączność na konsolę Sony do marca 2021 roku.

Pierwsze zdjęcie mapy Cyberpunk 2077

Najprawdopodobniej jedna z dzielnic.

Sapkowski o swojej karierze: "Pieniądze już nic dla mnie nie znaczą"

Autora nie obchodzi, co twórcy gier czy serialu zrobią z bohaterami Wiedźmina.

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami