Sprzedaż Battlefield 5 poniżej oczekiwań

Trudny kwartał dla EA.

Przedstawiciele EA podczas spotkania z inwestorami - towarzyszącego publikacji najnowszego raportu finansowego wydawcy - ogłosili, że strzelanka Battlefield 5 sprzedała się poniżej oczekiwań.

Dyrektor finansowy koncernu - Blake Jorgensen - ujawnił, że gra rozeszła się w liczbie 7,3 miliona kopii. Firma oczekiwała zaś, że produkcja znajdzie o milion nabywców więcej. Niższe od spodziewanych okazały się też rezultaty związane z abonamentem Origin Access Premier.

Szef EA - Andrew Wilson - wśród przyczyn słabszych od zakładanych wyników wskazuje opóźnioną premierę. Podkreśla również, że poprzednie części nadal cieszą się popularnością: Battlefield 1 ma 4 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie, a Battlefield 4 blisko 2 miliony (dzięki, VG247).

- Gra od początku była projektowana z myślą o oferowaniu długoterminowej usługi. W sierpniu ujawniliśmy, że potrzebujemy więcej czasu na doszlifowanie rozgrywki, by w pełni wykorzystać potencjał tego typu projektu, przesunęliśmy więc debiut na listopad - tłumaczy menedżer.

- Niestety późniejsza premiera oznaczała, że tytuł ukazał się w zatłoczonym okresie świątecznym, gdy dużą rolę odgrywały znaczne obniżki cen - dodaje Wilson.

Zobacz: Battlefield 5 - poradnik i najlepsze porady

Natomiast wspomniany Jorgensen podkreślił, że na niższe wyniki wpłynął także brak trybu battle royale. Wariant - o nazwie Firestorm - trafi do strzelanki dopiero w marcu w ramach bezpłatnej aktualizacji.

EA jednocześnie przyznało, że zakończony w grudniu trzeci kwartał bieżącego roku fiskalnego był „trudny”. Szefostwo koncernu ma nadzieję, że wydane w poniedziałek Apex Legends i nadchodzący Anthem pozwolą firmie zwiększyć dochody.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami