Wiedźmin RPG - udostępniono darmowy starter polskiego wydania gry

Wstęp do rozgrywki.

Wydawnictwo Copernicus Corporation udostępniło za darmo starter polskiej edycji papierowego RPG osadzonego w uniwersum Wiedźmina. Publikacja wyjaśnia między innymi podstawy rozgrywki systemu.

Składająca się z 48 stron książka tłumaczy, czym dokładnie jest gra, a także jak wygląda prowadzenie rozgrywki. Nie zabrakło również informacji na temat fantastycznego świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego.

Starter opisuje też zdolności charakterystyczne dla poszczególnych profesji, wśród których są bard, czarodziej, kapłan, kupiec, medyk, przestępca, rzemieślnik, zbrojny i wiedźmin. Do tego szczegóły na temat walki, ekwipunku i tworzenia postaci.

wiedzmin_rpg
Okładka polskiego startera papierowego RPG w świecie Wiedźmina

Wiedźmin RPG przygotował Cody Pondsmith, syn Mike'a Pondsmitha, wraz z R. Talsorian Games, czyli wydawnictwem odpowiedzialnym za Cyberpunk 2020. Gra bazuje na systemie tej ostatniej produkcji.

Anglojęzyczna wersja zadebiutowała w sierpniu ubiegłego roku. Firma Copernicus Corporation obiecywała, że polska edycja ukaże się mniej więcej dwanaście miesięcy później, ale dokładnej daty premiery na razie nie ujawniono. Warto zaznaczyć, że w Polsce - ze względu na kwestie licencyjne - pojawi się pod nazwą The Witcher RPG.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami