Rocket League obsługuje pełny crossplay

Również na PS4. 

Rocket League obsługuje teraz pełny crossplay - poinformowało Studio Psyonix. Oznacza to, że wspólnie grać mogą osoby z wersją gry na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Do Rocket League już wcześniej wprowadzono rozgrywkę międzyplatformową, ale gracze na PS4 mogli bawić się jedynie z użytkownikami PC. Deweloperzy sportowej produkcji kilkukrotnie wypowiadali się, że decyzja należy do Sony.

Aktualnie opcja pozwala na losowe dobieranie przeciwników we wszystkich trybach sieciowych. Możemy też zagrać ze znajomymi korzystającymi z innych systemów, ale tylko w meczach prywatnych.

ro
Najpierw Fortnite, teraz Rocket League

Psyonix informuje jednak, że z czasem pojawi się więcej opcji crossplay, między innymi dołączanie do publicznych rozgrywek wraz z grupą przyjaciół.

„To stało się możliwe dzięki wam, naszym fanom, oraz wspaniałomyślnym partnerom na wszystkich platformach i usługach” - napisali twórcy gry w komunikacie.

Przypomnijmy, że mimo początkowego stanowiska Sony w sprawie rozgrywki międzyplatformowej, koncern uruchomił funkcję crossplay na PS4 w Fortnite.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami