Dziennikarze i youtuberzy, którzy mieli okazję zapoznać się z zapowiedzianym dziś w nocy Far Cry: New Dawn opublikowali materiały prezentujące pierwsze fragmenty rozgrywki.

Nagranie udostępnione przez prowadzącego w serwisie YouTube kanał theRadBrad rozpoczyna misja, w której gracz musi odnaleźć i zniszczyć gniazdo rosomaka. W filmie nie zabrakło oczywiście strzelania, choć pojawiły się też sekwencje ze skradaniem.

Gameplay pokazuje także bazę wypadową o nazwie Prosperity. W miasteczku znajdują się sklepy z bronią i innym wyposażeniem oraz laboratorium tworzące materiały wybuchowe. W planach opcja ulepszania kryjówki, co zagwarantuje dostęp do dodatkowych przedmiotów.

Materiał ujawnia, że powróci znany z Far Cry 5 system najemników pomagających w walce. Każda postać dysponuje unikalnymi umiejętnościami - przykładowo staruszka Nana jest zdolną snajperką. Wśród towarzyszy ponownie są zwierzęta, w tym pies Timber i miś Horatio.

Nowością są ekspedycje, czyli aktywowane z poziomu wspomnianej bazy misje, które osadzono w lokacjach poza hrabstwem County. Zadanie będą polegały między innymi na gromadzeniu cennych zasobów.

Warto przy okazji zaznaczyć, że dziennikarze serwisu GameSpot opublikowali krótszą wersję powyższego materiału, zarejestrowaną jednak w znacznie wyższej rozdzielczości - 4K.

Akcję produkcji osadzono 17 lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Gracze zmierzą się z bliźniaczkami Mickey i Lou - przywódczyniami grupy, której członkowie przybyli w poszukiwaniu surowców.

Far Cry: New Dawn zadebiutuje 15 lutego na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały