RDR2 Companion - aplikacja do Red Dead Redemption 2

Jak korzystać, opis funkcji.

Już od dnia premiery Red Dead Redemption 2 na nasze telefony i tablety możemy pobierać oficjalną aplikację towarzyszącą grzę. RDR2 Companion to coś więcej niż tylko śledzenie statystyk.

Aplikacja zajmuje aż 184 MB. Znajdziemy ją w Google Play i AppStore. By korzystać z niej w pełni, należy posiadać konto Social Club i zalogować się nim zarówno w grze, jak i następnie w aplikacji.

Działanie i funkcje RDR2 Companion

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji, musimy kliknąć ikonę głowy z kapeluszem w prawym rogu. To pozwoli nam połączyć aplikację z grą Red Dead Redemption 2 - gra musi być oczywiście uruchomiona.

Jeśli nie mamy jeszcze konta Social Club, można je szybko założyć z poziomu gry i połączyć z kontem PSN lub Xbox Live.

Screenshot_20181030_114224

Połączenie gry z aplikacją odblokuje pełny dostęp do wszystkich funkcji. Możemy tutaj:

  • korzystać z interaktywnej mapy, na której widzimy pozycję bohatera, naszego konia i dostępnych zadań
  • śledzić postępy zadań
  • skorzystać z podręcznego poradnika
  • kupić broń i ubrania oraz zasoby

Szczególnie ten ostatni punkt jest bardzo ważny. Nie musimy jechać do miasta, by odwiedzić Rusznikarza. Często zresztą jeden Rusznikarz nie posiada w ofercie wszystkich broni.

Screenshot_20181030_114447

Kupno broni za pośrednictwem aplikacji pozwala natomiast na jej szybkie zdobycie, choć niestety żeby broń pojawiła się w naszym ekwipunku, musimy wylogować się z gry i zalogować ponownie. To jednak mała uciążliwość.

Ważne: Niektóre rodzaje broni można kupić dopiero po ukończeniu konkretnej części wątku fabularnego. Przykładowo, nie możemy kupić karabinu czterotaktowego w drugim rozdziale, choć w aplikacji jest dostępny do zakupu. Aplikacja może więc nas nieco oszukać.

Dostępność mapy i statystyk bohatera pozwala też śledzić je na telefonie, więc możemy zupełnie wyłączyć interfejs podczas rozgrywki, jeżeli tylko zechcemy.

Screenshot_20181030_114901

Bardziej uciążliwy jest fakt, że aplikacja automatycznie rozłącza się za każdym razem, gdy ekran naszego telefonu się przygasi. Na szczęście po aktywowaniu ekranu następuje też automatyczne połączenie na nowo.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami