Wiedźmin - Netflix proponował Michałowi Żebrowskiemu występ w serialu

Aktor nie zdążył jednak odpowiedzieć na czas.

Michał Żebrowski, który w polskim filmie „Wiedźmin” z 2001 roku wcielał się w rolę Geralta z Rivii, ujawnił, że otrzymał propozycję udziału w serialu realizowanym dla platformy Netflix.

Odpowiadając na pytania internautów na antenie Radia Zet, aktor oświadczył, że miał możliwość wystąpienia w amerykańskiej produkcji. Nie wysłał jednak na czas nagrania z próbką własnych umiejętności.

- Miałem propozycję zagrania w serialu Netflixa, ale nie zdążyłem wysłać kasety, bo chcieli, bym coś nagrał po angielsku. Nagrałem chyba za późno, wysłałem jeden później i powiedzieli „ale sorry, już się skończył czas i nie wystąpisz” - wspomina Żebrowski.

01
Michał Żebrowski jako Geralt w filmie „Wiedźmin” z 2001 roku

Artysta ciepło wypowiedział się o powstającej produkcji. Cieszy się, że Wiedźmin trafił w ręce „profesjonalistów”, dzięki którym Biały Wilk doczeka się adaptacji, „na jaką zasługuje”. Jest przekonany, że Amerykanie „sobie poradzą”, jako że są specjalistami od zarabiania na kulturze.

Zobacz też: Najlepsze seriale Netflix Original - Ranking 2018

W wersji przygotowywanej przez Netflixa w Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill. Niedawno zaś ujawniono innych członków obsady - czarodziejkę Yennefer zagra Anya Chalotra, a w roli młodej Ciri obsadzono Freyę Allan.

Serial Wiedźmin zadebiutuje w 2019 roku. Zdjęcia do adaptacji rozpoczną się 5 listopada - twórcy nagrają składającą się z ośmiu odcinków serię między innymi na Węgrzech, w Budapeszcie.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami