Call of Duty: Black Ops 4 - jak szybko zdobywać doświadczenie i awansować

Wyzwania i dobór Specjalisty.

Maksymalny poziom w Call of Duty: Black Ops 4 to poziom 55. Kiedy osiągniemy tę rangę, możemy zacząć awansować na nowo w systemie Prestiżu. Tutaj opisujemy, jak najszybciej zdobyć maksymalny level.

Oczywiście, by zdobywać doświadczenie, należy po prostu jak najwięcej grać w trybie multiplayer (tryb Blackout oraz Zombie mają osobne poziomy). Na co jednak zwracać uwagę i jak grać?

Doświadczenie a wyzwania

W menu trybu wieloosobowego wybierz zakładkę Gracz, która znajduje się na dole ekranu. Tutaj przejdź do zakładki Wyzwania na górze. To najważniejszy element w procesie zdobywania doświadczenia.

Zauważysz, że każde ukończone wyzwanie gwarantuje bonusowe punkty XP. Najczęściej to 1000 albo 1500 punktów, ale niektóre wyzwania oferują w nagrodę nawet 2500 czy 5000 punktów doświadczenia.

Kiedy rozegrasz już więc kilka meczów, spójrz na Wyzwania. Układają się one według kolejności, od tych, które są najbliższe ukończenia. Naturalnie ułożą się tak, że będą pasować do twojego stylu gry.

bo4poradnikJakAwansowac

Staraj się więc zwracać uwagę na wyzwania z samej góry listy i graj tak, by jak najszybciej je ukończyć. Jednocześnie warto też zmieniać regularnie rodzaj broni między meczami - w ten sposób w miarę równym tempem poczynisz postęp w wyzwaniach związanych z eliminacjami za pomocą konkretnych broni.

Najlepszy Specjalista do awansowania

Wyzwania to nie wszystko. Punkty doświadczenia zdobywamy też po prostu za grę. Im lepiej nam idzie, tym więcej punktów zdobywamy. Najlepiej byłoby, gdybyśmy zawsze mieli najwięcej zabójstw i wykonywali cele w konkretnych trybach.

Specjalista też ma jednak wpływ na doświadczenie - dlatego warto grać Crashem. Ten bohater jest postacią wsparcia. Rozstawia pakiet szturmowy, z którego sojusznicy mogą pobierać specjalną amunicję, gwarantującą (nam też) więcej punktów doświadczenia za każde zabójstwo.

To samo w sobie jest świetne, ale ponadto za każdym razem, gdy jeden z towarzyszy skorzysta z naszego pakietu szturmowego, za samą pomoc koledze otrzymujemy punkty doświadczenia.

bo4poradnikJakAwansowac2

Wreszcie, główny gadżet Crasha to Tac-5. To urządzenie natychmiast leczy wszystkich członków drużyny, a na dodatek zwiększa maksymalne HP sojuszników do poziomu 200 punktów zdrowia. Oczywiście za takie wsparcie też dostajemy punkty doświadczenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami