Na Twitterze Red Dead News kolejny raz pojawiły się nowe informacje na temat Red Dead Redemption 2. Tym razem administratorzy ujawnili dużo faktów o drobnych szczegółach, które budują żywy świat Dzikiego Zachodu.

Każda zwierzyna, na którą zapolujemy, otrzyma oznaczenie w formie gwiazdek - od jednej do trzech. Wskazuje to na jakość mięsa oraz na jego wartość. Dodatkowo, każdy gatunek otrzyma jednego, legendarnego osobnika. To najcenniejsza zdobycz, dzięki której stworzymy unikatowe ubranie.

Podczas rozmowy przy ognisku, znajomi Arthura mogą zdradzić mu lokację sekretnego przedmiotu. Jeśli jednak bohater nie skorzysta z porady, członkowie gangu zwrócą na to uwagę przy najbliższej okazji.

r
Gang to rodzina. Warto jej słuchać

Gdy będziemy potrzebować środka transportu, uciekanie się do przemocy i przechwytywanie cudzego konia nie zawsze będzie konieczne. Niektórzy przejezdni zaoferują pomoc i podwiozą Arthura wozem lub wierzchowcem.

W grze jest jeszcze jeden środek transportu - pociąg. Aby jednak uniknąć kłopotów ze stróżami prawa, bohater musi kupić na stacji bilet.

Modyfikując broń, wpłyniemy na materiał (jak drewniane i metalowe części), a także lakier i grawerunek. Zmienimy też lufy, uchwyty i celowniki. Ulepszanie i wzmacnianie kabur pozwoli z kolei dłużej chronić broń przed degradacją spowodowaną żywiołami.

Podczas przedstawień w teatrze Arthur może przeszkadzać aktorom i innym widzom poprzez nieodpowiednie zachowanie. Bohater ma możliwość prowokowania wykonawców, a nawet „buczenia” i żądania zwrotu pieniędzy za wstęp.

r2
Wpłyniemy na wygląd i działanie broni

Morgan będzie mógł usiąść na każdym krześle w grze. Odpoczynek niedaleko postaci niezależnych pozwoli pozyskać cenne informacje z rozmów lub poznać ciekawe anegdoty. Niektóre interakcje wywoływane przez NPC są automatyczne - ktoś może przykładowo zwrócić uwagę na blizny bohatera.

Dodatkowo, postacie w świecie gry mają swoją pamięć dotyczącą Arthura. Jeżeli członek gangu wdał się w bójkę w saloonie, a na drugi dzień powraca do lokalu, barman może poprosić Morgana o nie sprawianie kłopotów. Niewykluczone też, że zażąda opuszczenia budynku, a nawet zawoła szeryfa.

Red Dead Redemption 2 zadebiutuje 26 października na PlayStation 4 i Xbox One.

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaRed Dead Redemption 2 - Recenzja

Wspaniały Dziki Zachód, jakiego jeszcze nie znacie.

Red Dead Redemption 2 - Ponowna próba; Marzenie o nowej przyszłości

Misja główna: zacieśniamy więzy rodzinne przed wielkim finałem.

Fortnite drugim najpopularniejszym hasłem w serwisie Pornhub w 2018 roku

Żeński Bowser z Mario najczęściej szukaną postacią z gier.